سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

اجرای طرح ارتباطات بی سیم رادیویی در مرکز گلستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

اجرای طرح ارتباطات بی سیم رادیویی در مرکز گلستان

معاون فنی صدا و سیمای مرکز گلستان از برطرف شدن قطعی های مکرر ارتباطات بی سیم رادیویی نقطه به نقطه (point to point) از مبدا گرگان به مقصد فرستنده گنبد و دفتر خبری گنبد خبرداد.

غلامرضا ساور در خصوص اجرای این طرح گفت: پیش از این برای ایجاد ارتباط دچار محدودیت های از جمله پهنای باند پایین بوده که با وجود حداکثر 2Mb  از کیفیت مطلوبی در شرایط جوی نامساعد برخوردار نبوده است. 

وی همچنین گفت: با اجرای این پروژ زیر ساخت پیاده سازی قابلیت های از جمله انتقال فایل صوت و تصویر بصورت آفلاین بوسیله Ft p  با سرعت حدودا 2/9 MB  بر ثانیه که معادل 5/11 برابر بیشتر از زیر ساخت قدیمی می باشد یا بصورت زنده می باشد.

وی مزایای این طرح را برقراری ارتباطات تلفنی، پشتیبانی مسافت تا حداکثر 90 KM، ضریب امنیت مبدا به مقصد از طریق مک آدرسMac) )، اطمینان بالا در شرایط نامساعد جوی، انتقال اینترنت بدون کاهش پهنای باند با کمترین افت سیگنال، استفاده از دستگاه حضور و غیاب برای پرسنل فرستنده، دسترسی به اتوماسیون اداری و انتقال تصاویر دوربین های امنیتی را نیز عنوان کرد.

وی در پایان از  بهره برداری و تجهیز کامل واحد سیار تلویزیون به سیستم Slow motion  ( صحنه آهسته) با استفاده ازدستگاه 3 play موجود به صورت یک کانال خبرداد و گفت: این سیستم در برنامه های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

alt