جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

احداث 20 ایستگاه تلویزیونی سفر رهبری در خراسان شمالی - صفحه محتوایی خبر

 

 

احداث 20 ایستگاه تلویزیونی سفر رهبری در خراسان شمالی

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی؛ احمد مهدوی مدیرکل صدا و سیمای استان خراسان شمالی ضمن تاکید بر آثار مثبت، خیرات و برکات فراوان سفر رهبر معظم انقلاب به این استان در این باره گفت: از مصوبات سفر پر خیر مقام معظم رهبری به استان ولایتمدار خراسان شمالی، احداث 60 ایستگاه تلویزیونی چهار برنامه ای در نقاط فاقد پوشش استان بوده است .

وی افزود: کار تکمیل پروژه 20 ایستگاه از 60 ایستگاه ماهواره ای مصوب در سال 91 آغاز و تا پایان سال 92 آماده بهره برداری می گردد .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی خاطر نشان کرد: برای احداث 20 ایستگاه تلویزیونی یاد شده تاکنون اعتباری بالغ بر شش میلیارد ریال هزینه شده است .

احمد مهدوی اضافه کرد: تاکنون برای این 20 ایستگاه ماهواره ای مراحل ساختمانی و تاسیساتی شامل اجرای فونداسیون  دیش و دکل و کانکس به اتمام رسیده و در آینده نزدیک با تحویل تجهیزات از جمله دیش و دکل به بهره برداری می رسد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی ضمن آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری افزود:

alt

انشاء ا... به برکت دعای خیر معظم له برای پیشرفت و توسعه استان ولایتمدار خراسان شمالی، مراحل احداث 40 ایستگاه دیگر از 60 ایستگاه ماهواره ای یاد شده در ادامه سال 92 و  در طول سال 93 آغاز و اجرا خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه این ایستگاه ها در شهرستان های راز و جرگلان، بجنورد، اسفراین، شیروان و فاروج می باشد عنوان کرد با بهره برداری از این 20 ایستگاه بیش از 18 هزار نفر از مردم این مناطق می توانند از شبکه های 3،2،1 و استانی اترک برخوردار گردند.