جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

اختتامیه جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در مرکز خراسان رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

اختتامیه جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در مرکز خراسان رضوی

اختتامیه جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در مرکز خراسان رضوی

اختتامیه جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در مرکز خراسان رضوی

سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در شب میلاد آن امام همام طی مراسمی در ساختمان صبای صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی به کار خود پایان داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم که با حضور آیات و حجج اسلام، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (ع)، جمعی از مقامات و مسئولین کشوری و استانی و جمع کثیری از خادمان فرهنگ رضوی حضور داشتند پس از قرائت پیام دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به این مراسم گفت: این جشنواره مردمی ترین رویداد فرهنگی کشور است. دکتر جنتی با اشاره به اینکه جوشش های مردمی در برپایی آئین ها، جشن ها و انبوه مراسم با محوریت فرهنگ رضوی در سراسر کشور و برخی کشورهای دنیا نقطه عطف جشنواره است افزود: تقویت رویکردهای علمی – پژوهشی در داخل کشور و نهاد سازی فرهنگی در خارج از بهترین دستاوردهای جشنواره بین المللی امام رضا (ع) است.

وی تزلزل و گسست های فرهنگی که امروز خانواده ها را تهدید می کند را نیازمند شناسایی و کار کارشناسی دقیق دانست و تصریح کرد: تنها راه برون رفت از این گسست ها بازگشت به فرهنگ رضوی و سبک زندگی ایرانی – اسلامی است.

استاندار خراسان رضوی نیز اهتمام به امور فرهنگی و ترویج فضایل ثامن الحجج (ع) در کشور و اقصی نقاط جهان را نقشه راه کمال انسانی عنوان کرد و گفت: در این جشنواره بیش از 400 هزار برنامه، محافل ادبی و جشنواره و ... در سراسر کشور و بیش از 30 هزار برنامه در سطح استان خراسان رضوی بر پا شد.

رشیدیان به سال 2017 که مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام است اشاره کرد و افزود: میزبانی چنین مناسبتی که کانون توجه جهانیان است حمایت همه جانبه دولت و همراهی و همکاری مردم را می طلبد.

جعفری مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) هم در گزارشی بهره مندی از منابع عظیم معنوی این مرز و بوم را به مثابه چراغی هدایت گر ارزیابی و تأکید کرد: حضور نیروهای خوش فکر، جوان و کار آمد – حمایت مردم و مسئولان – ظهور دلدادگی تمام اقشار و بروز فعالیت هایی فرا گیر و برجسته در عرصه فرهنگ و ترویج فرهنگ رضوی را چهار فرصت طلایی این جشنواره دانست.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم معاون امور مجلس و استان های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز در حاشیه این مراسم با شکوه، مشهد الرضا (ع) را سرچشمه خروشان فرهنگ اسلامی و بسیاری از معارف عمیق دینی عنوان و تصریح کرد: حاکمیت این معرفت های عظیم در سبک زندگی ایرانی – اسلامی موجب آرامش، صبر، همدلی و بسیاری از فضایل اخلاقی دین مبین اسلام است.

در پایان این مراسم از برگزیدگان رشته های مختلف فرهنگی با اهداء هدایا و لوح تقدیر شد .