سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

اختتامیه همایش مدیران شبکه های رادیویی با حضور معاون مجلس و امور استان ها - صفحه محتوایی خبر

 

 

اختتامیه همایش مدیران شبکه های رادیویی با حضور معاون مجلس و امور استان ها

اختتامیه همایش مدیران شبکه های رادیویی با حضور معاون امور مجلس و استان ها

اختتامیه همایش مدیران شبکه های رادیویی با حضور معاون مجلس و امور استان ها

معاون امور مجلس و امور استان های سازمان صدا و سیما در آیین اختتامیه همایش مدیران شبکه های رادیویی استان های سراسر کشور گفت: از مهمترین کارهایی که در سال آینده در دستور کار استان ها قرار دارد ساخت مستندهای رادیویی است و سال 95 سال نهضت مستند سازی رادیو در استان ها خواهد بود.

حجت الاسلام رمضان موسوی مقدم با تأکید بر لزوم مستند سازی از شخصیت های علمی، فرهنگی، علما، بزرگان و خانواده های شهدا تصریح کرد:  تخصصی شدن حوزه های برنامه سازی و عوامل برنامه ها از دیگر اقداماتی است که باید در رادیو انجام گیرد.

وی خلاقیت در برنامه ها و بهره گیری از فرهنگ های اصیل بومی و موسیقی های محلی را از راهکارهای افزایش مخاطب در شبکه های استانی دانست و اضافه کرد: در جنگ نرم رسانه ای امروز، کشورهایی پیروز خواهند بود که در حوزه فرهنگ سازی از پشتوانه ای محکم برخوردار باشند.

جانشین رییس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس هم در این آیین، پیروی از ولایت را مهمترین رمز پیروزی ملت ایران دانست و تاریخچه دفاع مقدس را گنجینه ای بزرگ و با ارزش عنوان کرد.

امیر سرتیپ نامی با اشاره به اینکه امروزه بیش از 75 درصد فضاهای مجازی در اختیار شبکه های صهیونیستی است گفت: دشمن بهره گیری از فضای مجازی را مهمترین برنامه ی خود برای ایجاد عملیات روانی در کشورها قرار داده است.

مصطفی سالاری استاندار بوشهر هم ترویج فرهنگ را از مهمترین رسالت های رادیو دانست و با اشاره به ظرفیت های متعدد فرهنگی و قابلیت های اقتصادی استان بوشهر گفت: توسعه فرهنگ از مقدمات توسعه پایدار در هرجامعه ای است. 

در این مراسم از ٢ اثر تولید صدای مراکز استان ها با نام "سی سردار" با موضوع معرفی سرداران شهید در دوران هشت سال دفاع مقدس و "به اتفاق"  با موضوع نام گذاری سال رونمایی و از برنامه های برتر در این حوزه تجلیل شد.

همچنین در این مراسم از مراکز برتر (همدا ن، خراسان جنوبی ، گلستان ، مهاباد ، چهار محال و بختیاری ) که عملکرد نه ماهه 94 آنها بر اساس شاخص های چهارده گانه در اداره کل صدای استان ها بررسی شده بود تقدیر به عمل آمد.

قدرداني از خانواده شهيد نادر مهدوي شهيد شاخص ملي و مراكز برتر راديويي از ديگر برنامه‌هاي اين مراسم بود.