جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

آخرین پرواز گروه آلفارد مستند می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

آخرین پرواز گروه آلفارد مستند می شود

سیمای مرکز مهاباد زندگی، ایثار، رشادت و دلاورمرد شهید خلبان خالد حیدری را در قالب مستندی به نام «آلفارد» به تصویر می کشد.

سرلشکرخلبان شهید خالد حیدری اولین شهید خلبان جاویدالاثر پایگاه سوم شکاری شهید نوژه همدان در ساعت 5 بعد از ظهر سی و یکم شهریور ماه سال 1359 در قالب گروه پروازی آلفارد از پایگاه به پرواز در آمده و در عملیاتی پیروزمندانه و غرور آفرین پایگاه هوایی کوت عراق را بمباران نموده و در روز اول جنگ تحمیلی، دشمن بعثی را در بهت و حیرت فرو می برند.

 در این عملیات پروازی فانتوم شهید حیدری مورد هدف موشک زمین به هوای پایگاه کوت قرار گرفته و در رود دجله سقوط می نماید و درنهایت سرلشکر حیدری و کمک خلبان سرلشکر محمد صالحی به مقام رفیع شهادت نائل می شوند.

عوامل: تهیه کننده: پرشنگ بشیری / نویسنده، کارگردان و تدوینگر: هوشنگ میرزایی /  تصویربرداری و نورپرداز: عبدالقادر طه زاده / صدابردار: فرید صداقت / دستیاران تهیه: لقمان ارشادی، شهرام ایراندوست / دستیاران تصویر: فرهاد زارع، رزگار یوسفی

alt

با همکاری:  امیر خلبان منصور ونک، سرهنگ خلبان عباس آزادی، سرهنگ خلبان سخاوت عشایری، سرهنگ خلبان شهاب گودرزی و افشین نصوری