جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

ادای دین شبکه های استانی صدا و سیما به عزاداران حسینی - صفحه محتوایی خبر

 

 

ادای دین شبکه های استانی صدا و سیما به عزاداران حسینی

ادای دین شبکه های استانی صدا و سیما به عزاداران حسینی

 

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما گفت: با توجه به فرا رسیدن ایام محرم الحرام تمامی شبکه های استانی عشق و ارادت همه مردم ایران، آیین ها و مراسم های عزاداری شهرهای مختلف کشور به حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) را به تصویر بکشند.
به گزارش روابط عمومي معاونت استان ها دكتر علی دارابی در نشست سراسری مدیران کل مراکز استان‌های سازمان صدا و سیما با اشاره به ابعاد مختلف فعالیت‌های رسانه ملی اظهار کرد: این فعالیت‌ها در بخش‌های گوناگون و با کارکردهای منحصر به فرد تعریف و تبیین شده‌اند بنابراین توجه به اهداف از پیش تعیین شده و نقش رسانه در فرهنگ‌سازی اجتماعی، امری ضروری در مراکز استان‌ها به شمار می‌رود.
وی با تاکید بر نظارت جدی بر تولیدات شبکه های استانی صدا و سیما افزود: تولیدات شبکه های استانی در ساختارهای فیلم و سریال، طنز و شادی، مستند و انیمیشن و حتی برنامه های گفت و گو محور و ترکیبی باید با نظارت جدی صورت بگیرد و با استفاده از نیروهای خلاق و حرفه ای آثار جذاب و دیدنی برای مخاطبان تهیه و تولید شود.
وی ادامه داد: شبکه «شما» که فعالیت خود را از سر گرفته فرصتی برای نمایش توانمندی‌ها و خلاقیت‌های برنامه‌سازان در اقصی نقاط کشور است به همین دلیل مدیران مراکز استانی باید با تولید برنامه‌های فاخر، به تقویت این شبکه کمک کنند.
معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما با بیان اینکه نخستین گام در این زمینه، تولید و انتخاب برنامه‌های شاخص برای پخش از شبکه «شما»ست گفت: در این صورت برنامه‌سازان مستعد و خلاق، بیشتر دیده شده و تولیدات شاخص استانی در معرض بررسی و سنجش در سطح ملی قرار می‌گیرند.
وی ادامه داد: مراکز استانی سازمان صدا و سیما دارای ظرفیت‌ها و مزیت‌های نسبی مختلفی هستند که توجه به همه آنها می‌تواند کارکردها و ابعاد گسترده‌تری را در اختیار برنامه‌سازان و مدیران قرار دهد.
دكتر دارابی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تولیدات مراكز صدا و سیما در همه ساختارها به طراز قابل قبولی رسیده ضمن اینکه با استفاده از هنرمندان حرفه‌ای، تولیدات موثر و جریان‌سازی را در مراکز شاهد هستیم.
معاون امور استان های رسانه ملی تصریح کرد: شبکه های استانی باید برای کلیه مناسبت های ملی و مذهبی برنامه های مدون داشته باشند تا بتوانند با برنامه ریزی صحیح نیاز مخاطبانشان را تامین کنند.
وی ادامه داد: با توجه به فرا رسیدن محرم برنامه های شبکه های رادیویی و تلویزیونی هم فضای محرم به خود می گیرند و ما باید نیازهای اصلی مخاطبانمان را در این ایام به صورت هدفمند تامین کنیم.  
دکتر دارابی با اشاره به اینکه آیین های خاص عزاداری در شهرهای مختلف برگزار می شود از مدیران کل صدا و سیما خواست تا در ساختارهای مختلف برنامه سازی این عزاداری ها را منعکس نمایند.
در این مراسم دكتر قاسمی مدیر شبكه «شما»، عباس فاطمی رییس مركز سیمای استان‌ها و وحید كمالی مدیركل صدای استان‌ها نیز به سوالات و دغدغه‌های مدیران كل مراكز استان‌ها پاسخ دادند.