جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

آذربایجان شرقی قرارگاه اقتصاد مقاومتی در کشور - صفحه محتوایی خبر

 

 

آذربایجان شرقی قرارگاه اقتصاد مقاومتی در کشور

آذربایجان شرقی قرارگاه اقتصاد مقاومتی در کشور

 

وزیر کشور با سفر به استان آذربایجان شرقی و با حضور در مصاحبه ای تلویزیونی ، آذربایجان شرقی را  قرارگاه اقتصاد مقاومتی در کشور دانست و گفت : ما برای اینکه در برخی از استان ها بتوانیم یک الگوسازی مطلوب انجام بدیم از طرف  دولت سه استان به عنوان قرارگاه اقتصاد مقاومتی انتخاب شده که استان آذربایجان شرقی پیشتاز این قرارگاه است .

رحمانی فضلی افزود : استان آذربایجان شرقی با داشتن سابقه تاریخی ، فرهنگی، سطح بالای سواد و تخصص مدیریت، موقعیت ممتاز جغرافیایی وهمسایگی با چند کشور و فراوانی صنایع فعال در حال جهش توسعه اقتصادی است که همه این ها به این استان ظرفیت خوبی داده است .

وزیر کشور تصریح کرد : یکی از اولویت های اصلی و مهم در پروژه اقتصاد مقاومتی راه اندازی واحدهای نیمه فعال و غیر فعال است  و امیدواریم در برنامه ششم توسعه ، مجلس دهم بتواند به طور دقیق این طرح را مورد بررسی قرار دهد .

وی در مورد نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی در بین مردم، نقش رسانه ها خصوصاً صدا و سیما را در این زمینه مهم دانست و گفت : اگر بخواهیم موضوع اقتصاد مقاومتی به یک گفتمان غالب تبدیل و به عنوان یک فرهنگ عمومی ماندگار شود ، صدا و سیما باید پرچمدار این طرح باشد .

رحمانی فضلی افزود : صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با داشتن 73/8  درصدی مخاطبان استانی از یک سرمایه اجتماعی عظیم و یک اعتماد عمومی بالا برخوردار است که توانسته در پوشش برنامه های اقتصاد مقاومتی و اجرای آن در استان ، هم از مردم نیرو بگیرد و هم اندیشه و مشورت ؛ و در مقابل به آنها اطلاعات زیادی در مورد اقتصاد مقاومتی بدهد که من به نوبه خود از همه دست اندرکاران این سازمان تقدیر و تشکر می کنم.