جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

اردکان، صاحب دفتر خبری شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

اردکان، صاحب دفتر خبری شد

دفتر خبری اردکان صدا و سیمای مرکز یزد در مراسمی با حضور نماینده مردم اردکان، مدیرکل صدا و سیمای استان یزد، فرماندار و امام جمعه اردکان راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز یزد، سید حسن آسایش ـ مدیر کل سازمان صدا و سیمای مرکز یزد ـ در این مراسم گفت: با توجه به رویکرد ویژه سازمان صدا و سیما مبنی بر تولید گزارش‌‌ها و مستندهای خبری در مراکز و توسعه دفاتر خبری در کشور، همچنین با همت و پیگیری مسؤولان شهرستان اردکان به ویژه فرماندار و نماینده مردم اردکان، این دفتر خبری با هدف تولید گزارش‌‌های خبری و تولیدی در مجموعه فرهنگسرای آیت ‌الله خاتمی مستقر و آغاز به کار کرد.

وي افزود: در حال حاضر دو نفر اعم از یک خبرنگار و یک نفر به عنوان تصویربردار و تدوینگر در این دفتر مشغول به کار شده ‌اند که تا چند روز آینده زمینه جذب آنان توسط صدا و سیمای مرکز یزد فراهم خواهد شد.

alt

 آسایش ادامه داد: همچنین یک دستگاه دوربین تصویربرداری HD با مشارکت فرمانداری اردکان تا هفته آینده خریداری و در اختیار این دفتر خبری قرار داده خواهد شد. مدیر کل سازمان صدا و سیمای مرکز یزد عنوان کرد: چنانچه ساختمان جدید دفتر خبری احداث شود، کلاس‌ های آموزشی شامل دوره‌های کارگردانی، نویسندگی، خبرنگاری، گویندگی و تهیه‌کنندگی توسط صدا و سیمای مرکز یزد در این دفتر برگزار و زمینه آموزش و رشد جوانان مستعد شهرستان در رشته‌های هنری فراهم خواهد شد.

محمدرضا تابش ـ نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ـ نيز در مراسم افتتاح این دفتر خبري اظهار كرد: اردکان از ظرفیت‌‌های فرهنگی، علمی، میراث فرهنگی، تاریخی و اجتماعی منحصر به فردی برخوردار است و به جاست این دفتر خبری علاوه بر پوشش اخبار، به تولید گزارش‌‌های فاخر در راستای شناسایی این ظرفیت‌ها به مردم سراسر کشور، گام ‌های موثری بردارد.

وي بر استفاده از نیروهای بومی شهرستان به منظور توسعه فعالیت‌‌های خبری تاکید و بیان كرد: چنانچه صدا و سیمای مرکز یزد بر افزایش کیفیت محتوایی تولیدات سمعی و بصری در این شهرستان برنامه‌‌ریزی و تمرکز کند، مجموعه مسؤولان شهرستان منابع مالی آن را تامین خواهند کرد.

alt

alt