سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

ارسال "تنهای تنهای تنها" به چند فستیوال جهانی - صفحه محتوایی خبر

 

 

ارسال "تنهای تنهای تنها" به چند فستیوال جهانی

کارگردان فیلم "تنهای تنهای تنها" گفت: این فیلم با استقبال بسیار خوبی از سوی سیاستمداران مواجه و به چندین فستیوال معتبر جهانی نیز فرستاده شده است.

احسان عبدی پور ضمن اشاره به علت پرداختن به ژانر کودک در اغلب آثارش، اظهار داشت: من فیلم‌هایی با ژانرهای دیگر نیز داشته‌ام و تنها در این حوزه فعالیت نمی‌کنم، ولی هیچ تصمیم قبلی و تعمدی برای ساختن برخی از فیلم‌هایم در این ژانر نداشته‌ام.

کارگردان فیلم "تنهای تنهای تنها" با اشاره به فیلم بعدی‌اش ادامه داد: فیلم بعدی من صد در صد در ژانر کودک نیست و موضوعی در نظرم برای ساخت آن است که در ژانر دیگری است.

وی اضافه کرد: هیچ تعمد و دلبستگی خاصی به ژانر کودک ندارم و ساخت فیلم‌هایی با این موضوع، به خاطر پتانسیل بالای قصه‌ها و کم کاری در این حوزه است.

عبدی‌پور با اشاره به بازتاب‌های سیاسی فیلم تنهای تنهای تنها ابراز داشت: طبیعتا یکی از مخاطبان این فیلم به دلیل موضوع آن سیاستمداران هستند و می‌بینند که چگونه تصمیم‌گیری‌های سیاسی باعث چرخش و تغییر در زندگی انسان‌ها حتی در دنیای کودکان می‌شود.

وی تاکید کرد: این فیلم با استقبال بسیار خوبی از سوی سیاستمداران مواجه شده و به چندین فستیوال معتبر جهانی نیز فرستاده شده است.

عبدی‌پور با اشاره به استفاده فراوان از طنز در این فیلم گفت: در فرهنگ ما جنوبی‌ها استفاده از طنز رایج است و این پدیده در طول زندگی روزمره ما نیز عادی است و شاید به دلیل آن نیز باشد که کسی که من شاگرد او در تئاتر بودم، انسانی بسیار اهل طنز بود.

وی با اشاره به میزان تاثیر گذاری محمد ابراهیم‌زاده هنرمند برجسته تئاتر گناوه در شکل‌گیری شخصیت هنری خود ادامه داد: شاید رد پای مستقلی مبنی ‌بر تاثیر گذاری این هنرمند تئاتر گناوه در شکل‌گیری شخصیت هنری من نبینید اما شخصیت و فضای احساسی را که در آن ابراهیم‌زاده در آن موقع کار می‌کرد، بسیار دوست داشتم و همین ها هستند که شخصیت انسان را می‌سازد و بالاخره در ذهن آدم تاثیرگذار هستند و تاثیرگذاری ابراهیم‌زاده عزیز در شخصیت و کارهای من بسیار خوب بوده است.

وی خاطرنشان کرد: امروزه نیز با احترام از ایشان یاد می‌کنم و شاید امروز نیز که هنوز با هم در تماسیم، بخواهم در فیلمنامه بعدی‌ام کمکم کند.

کارگردان فیلم "تنهای تنهای تنها" در پایان گفت: خیلی‌ها بعد از دیدن فیلم آمدند و به ما گفتند با این ویژگی‌هایی که از بوشهر دیدیم، امسال می‌خواهیم به آن سفر کرده و از آن دیدن کنیم و به نظرم تاثیر بسیار خوبی در زمینه شناخت بهتر استان بوشهر و فرهنگ غنی آن در کشور داشت.

alt

alt