سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

ارمغان شما به مخاطبان نوروزی 92 - صفحه محتوایی خبر

 

 

ارمغان شما به مخاطبان نوروزی 92

 در نشستی که با حضور مدیر شبکه شما برگزار شد، مسعود احمدی افزادی اعلام کرد: در شبکه شما به تولید برنامه‌های نقطه‌یی اما تاثیرگذار مقیدیم.

او در ادامه مطلب بالا گفت: با این هدف تولیداتمان را به شکل نقطه‌یی با ساخت برنامه «هفت ترانه» شروع کردیم که برنامه‌ساز باید پیچیده فکر کند و ساده عمل کند تا بتواند با مخاطب در ارتباط باشد. در این راستا امیدواریم با استفاده از توانمندی‌هایمان، برنامه‌های تولیدی را راهبری کنیم، البته نیازی به غرق‌ شدن در حوزه تولید در تهران نداریم.

به گزارش روابط عمومی شبکه شما، مسعود احمدی افزادی همچنین در این نشست اعلام کرد: در روزهای پایانی سال، شما شبکه‌ی گردشگری می‌شود.

مدیر شبکه شما گفت: فعالیت‌های گردشگری در شبکه شما بر اساس امضاء نیست و همان‌گونه که مشاهده می‌کنید این برنامه‌ها به مراتب بیشتر شده است.

او همچنین از افزایش 25 درصدی مخاطبان به این شبکه خبر داد و گفت: طبق آخرین نظرسنجی که در 29 مرکز استان در پاییز 91 انجام شده است‌، با افزایش 25 درصدی و چشمگیر مخاطبان روبه‌رو بوده‌ایم.

alt

احمدی در این نشست با بیان اینکه شبکه شما با چند تعریف مختلف کار خود را شروع و ادامه می‌دهد‌، گفت: شبکه‌هایی از قبیل شبکه ایرانی با ماهیت بومی،‌ محلی‌، ماموریت ملی‌، شبکه مردم و اقوام ایرانی و شبکه گردشگری شناخته می‌شود.

او با اشاره به اینکه علاقه به تمرکز یک تعریف مشخص برای این شبکه نداشته‌اند‌، اظهار کرد: تمام تعاریفی که نام برده‌ام مکمل هستند و شبکه شما بر مبنای میل و نیاز مخاطبان راه‌اندازی شده است.

  *** افزایش 25 درصدی مخاطبان شبکه شما

او گفت: طبق آخرین نظرسنجی که در 29 مرکز استان‌ انجام شده است‌، شبکه شما با افزایش چشمگیر مخاطبان روبه‌رو بوده است‌ و طبق این نظرسنجی در 29 مرکز استان این میزان چشمگیر مخاطبان که پیش از این 25 درصد بود در پاییز 90 با رشد دو برابری روبه‌رو شد و اکنون نزدیک به 50 درصد مخاطب دارد و این رشد در شرایط رقابتی سخت با شبکه آنالوگ و دیجیتالی معنای واقعی خود را نشان می‌دهد. از جمله اینکه دلایل مخاطب برای ندیدن شبکه شما نداشتن سیستم و پوشش این سیستم است که البته شبکه شما قرار است نوید یک جهش خیره‌کننده را بدهد.

مدیر شبکه شما درباره‌ی رویکردهای شبکه شما گفت: برنامه «هفت‌ترانه» را با هدف معرفی نغمه‌های محلی‌، ترانه‌ها‌، آوازهای مقامی‌، سنتی و پاپ راه‌اندازی کردیم و مرکز موسیقی و سرود صدا و سیما نیز موسیقی 32 استان کشور ما را در ادامه برنامه یاری کرد.

او با اشاره به قدرت‌ عمل مخاطبان برای انتخاب ترانه‌های مدنظر به ویژگی تعاملی بودن شبکه شما اشاره کرد و گفت: استقبال از برنامه «هفت ترانه» نشان داد که راه را درست انتخاب کرده‌ایم و این برنامه نقش خوبی در معرفی شبکه شما داشته است.

او با بیان اینکه در کنار پخش فیلم‌ها و سریال‌ها و انواع دیگر آثار جای مخاطب خالی بوده است‌، گفت: هدف اصلی رسانه دیده شدن مردم است و هفت ترانه نیز چنین رویکردی دارد. در این راستا برنامه «هفت ترانه» 22 و 29 اسفند ماه قرار است تحت عنوان هفت شهر عشق به روی آنتن برود و در هر کدام از این شب‌ها از هفت گوشه کشور در زمینه موسیقی رقابت می‌کنند و بهترین نغمه محلی توسط مردم انتخاب می‌شود.

احمدی افزادی در ارتباط با برنامه «هفت ترانه» به برنامه بچه‌های امروز شبکه تهران اشاره کرد و گفت: همان طور که در شبکه تهران با بچه‌های امروز این فضا را تجربه کردیم در این برنامه‌ها سعی داریم در یک گام بالاتر و یک محور متفاوت خانواده‌ها را با نگاهی پیشبرنده دور هم جمع کنیم.

او در این راستا از شرکت کردن استان‌هایی چون آذربایجان شرقی‌، کرمانشاه‌، سمنان‌، خوزستان‌، خلیج فارس‌، سیستان و بلوچستان‌، زنجان‌، مهاباد‌، لرستان‌، بوشهر ،‌ خراسان رضوی‌ و گلپایگان به عنوان استان‌های رغیب در برنامه هفت شهر عشق نام برد.

مدیر شبکه شما با اشاره به اینکه شعار استودیو گریزی در این شبکه قابل تحقق است‌، به پخش همزمان تصاویر سه نقطه مختلف کشور از جمله کوه سنگر اردبیل به صورت زنده اشاره کرد.

احمدی به این نکته نیز اشاره کرد که در حالی که در دنیای رقابت شبکه‌های داخلی و شبکه‌های ماهواره‌بی هستیم شبکه شما با افزایش 25 درصدی مخاطبان روبه‌رو بوده است؛ به ویژه اینکه مردم به شدت علاقه‌مند به موسیقی محلی هستند.

*** حضور 10 استان در ویژه برنامه عید شبکه شما

مدیر شبکه شما با اعلام ویژه برنامه‌های شبکه شما خاطرنشان کرد: در برنامه تحویل سال شبکه شما 10 استان شرکت می‌کنند این برنامه از ساعت 9 صبح تا 3 بعد ازظهر ادامه خواهد داشت.

او همچنین از پخش مستند «رودخانه لیان» که برترین مستند جشنواره سی و یکم فیلم فجر شده است،‌ خبر داد و گفت: مستند «پرندگان سرزمین برف و آفتاب» نیز در این ایام خبر داد.

*** فعالیت‌های گردشگری در شبکه شما متوقف به امضاء نیست

وی در ارتباط با اینکه شبکه شما چه زمانی قرار است شبکه گردشگری شود،‌ پاسخ داد: با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مذاکراتی انجام داده‌ایم که این مذاکرات در زمان ریاست قبلی به مراحل خوبی رسید و به شکل نهایی درآمد و حتی محورها مشخص است اما با توجه به تغییرات مدیریتی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری این فرایند منوط به اعلام ریاست جدید دکتر ملک‌زاده موکول شده است و البته ایشان نیز پیگیر عملیاتی شدن این توافقنامه هستند. امیدواریم در روزهای آینده این توافق امضاء شود و همکاری‌مان را بیشتر کنیم.

 alt

او در ادامه تصریح کرد: البته فعالیت‌های گردشگری متوقف به توافق این امضاء نیست و اکنون شبکه شما برنامه‌هایی در زمینه گردشگری را بیشتر کرده است اما در روزهای پایانی سال امیدواریم این توافق صورت بگیرد و شبکه شما گردشگری شود.

*** شبکه شما می‌تواند با شبکه‌های ماهواره‌یی رقابت کند

احمدی افزادی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به رقابت شبکه شما با شبکه‌های ماهواره‌یی نیز اشاره کرد و در توضیحاتی گفت: زمانی که شبکه شما مستندهای زیبا در سراسر کشور را پخش می‌کند زمانی که برنامه هفت ترانه را پخش می‌کند که در آن همه نوع موسیقی پخش می‌شود و با استقبال گسترده‌ای روبرو می‌شود نشان دهنده این است که این شبکه می‌تواند رقابت کند.

طبق نظرسنجی‌هایی که صورت گرفته است در شرایطی رشد 25 درصدی داشته‌ایم که رقابت با شبکه‌های داخلی و شبکه‌های ماهواره‌یی میلی‌متری است. اما در رقابت جدی با شبکه‌های داخلی و شبکه‌های ماهواره‌یی داریم که بر هیچ قاعده‌ای پایبند نیستند.

*** اقدام شبکه شما به ساخت برنامه بدون استفاده از دوربین حرفه‌یی

احمدی افزادی همچنین در بخش پایانی صحبت‌هایش به اقدام شبکه شما به ساخت برنامه‌ای که بدون استفاده از دوربین حرفه‌یی است، اشاره کرد و گفت: این برنامه استفاده از دوربین موبایل برای برنامه‌سازی است و برنامه‌سازان آن نیز مردم هستند که مستند گزارشی می‌سازند.

او گفت: این برنامه برای اولین بار در مدیوم تلویزیون ساخته می‌شود که از مدیای دیگری استفاده می‌کنیم. تولید این برنامه قرار است با همکاری استان‌ها صورت بگیرد.

*** دوبله مدار صفردرجه به گویش کردی

احمدی افزادی در پایان صحبت‌هایش به دوبله‌ی سریال‌ها اشاره کرد که موفق بوده‌اند و با گویش‌های محلی صورت گرفته است و خاطرنشان کرد: دوبله کردن این سریال‌ها توجه به نیاز اقوام است در این راستا «مدار صفر درجه» را به گویش کردی و سریال «ارمغان تاریکی» را به گویش آذری دوبله کرده‌ایم که قرار است پس از نوروز 92 پخش شود.