سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

ارمغان صداوسیمای خراسان رضوی درعید بزرگ بندگی - صفحه محتوایی خبر

 

 

ارمغان صداوسیمای خراسان رضوی درعید بزرگ بندگی

ارمغان صداوسیمای خراسان رضوی درعید بزرگ بندگی


شبکه استانی صدا و سیمای خراسان رضوی به مناسبت عید سعید فطر ویژه برنامه هایی را برای پخش تهیه و تدارک دیده است.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها،عید فطر از مهمترین اعیاد و جشن های بسیار مهم مسلمانان محسوب می‌شود و روزی است که روزه داران پاداش یک ماه عبادت و کوشش خود را دریافت می کنند صدا و سیمای خراسان رضوی  با ویژه برنامه هایی متنوع ،لحظات شادی را برای مخاطبان خود به ارمغان می آورد.
رادیو خراسان رضوی با برنامه زنده رادیویی "جشن بندگی" در روزهای تعطیلات عید فطر از ساعت ۹ تا ۱۲ به صورت زنده پخش خواهد شد.این ویژه برنامه ی ترکیبی نمایشی سعی دارد فضایی شادمانه پس از یک ماه روزه داری برای مخاطبان ایجاد نماید.این برنامه با محور های آداب و رسوم مردم خراسان در عید فطر،مواسات و همدلی،ارتقاء رفتارهای اجتماعی و ترویج صبر و قناعت و کمک به همنوعان وذکر مصادیقی از برکات ماه مبارک رمضان در رفتارهای اجتماعی مشخصا در زمان بحران کرونا تهیه وتولید شده است.بخشهای مختلف این برنامه  شامل نمایش کوتاه طنز،میهمان هنرمند،کارشناس مذهبی،گزارش،بسته های صوتی از جمله آشنایی با اداب و رسوم فارسی زبانانی که در همسایگی کشور ما هستند مثل افغانستان،پیامک و تلفن های مردمی،استفاده از فرصت رادیو نما و دریافت عکسهای عید فطر مردمی اماده شده است. تهیه کنندگان این برنامه : محمد کمالی و سمانه رفیعی ،صدابردار :محجوبه باغبان،گویندگان :امیرحسین کشوری و ریحانه شادمان،گزارشگران: بهروز وطن دوست . مرضیه رحیمی . حسین ضیایی،نویسندگان" شیوا سالاری و هادی پورحسین هستند.
سیمای خراسان رضوی نیز  با دوبرنامه عید بندگی وعید عاشقان لحظات شاد ومفرحی را به بینندگان خود هدیه می کند.برنامه عید بندگی در دو قسمت 60 دقیقه ای با آیتم های جهش تولید، سرود، تبریکات عید، نمایش طنز، وله، گپ عیدانه به تهیه کنندگی سید محسن ناطقی به روی آنتن می رود.همچنین برنامه عید عاشقان در دو قسمت 90 دقیقه ای با آیتم های خواننده زنده، نمایش طنز، گزارشگر، گفتگو با هنرمندان و ورزشکاران، دوبله مشهدی، مدافعان سلامت و مسابقه پیامکی به تهیه کنندگی عباس غلام پور و کارگردانی رضا سالار در این ایام  پخش خواهد شد.
همچنین سیمای خراسان رضوی آمادگی پخش زنده نماز پر شکوه عید فطر در صورت فراهم شدن شرایط و ارتباط با حرم حضرت رضا(ع)و مشارکت مردم از طریق پیامک را در روزعیدسعید فطر دارد.
رادیوزیارت نیزبه منظور ایجاد فضایی شاد و باطراوت ویژه برنامه "جشن بندگی" را در 2 قسمت بصورت زنده پخش خواهد کرد. این برنامه که به تهیه کنندگی امیررضا رئوف و با اجرای میثم مسرور پخش می شود در هر دو روز از ساعت 9 صبح الی 12 بمدت 180 دقیقه تهیه و پخش خواهد شد. اعمال روز عید فطر و مباحث مربوط به فطریه، احکام کاربردی مربوط به روزه های قضا و کفاره و فطریه، پیامک و تلفن و تبریک های مخاطبان، ارتباط با نمایندگی های آستان قدس در سراسر کشور ، تشریح خدمات و طرح مواسات و کمک های مردمی، گزارش هایی با رویکرد عیدانه درمحل هایی که کمک مردمی انجام می شود، عید فطر در اقصی نقاط کشورهای اسلامی و آداب و رسوم آنها و اهمیت روز فطر در آن کشور های مختلف، روایت و داستانهای عید فطر از قبل از انقلاب و انقلاب، زندگی اهل بیت علیهم السلام، شادی های حلال و روایات لطیفه و طنز برای شادی بخش، ارتباط با هنرمندانی که در حوزه زیارت و عید فطر آثار هنری داشته اند از مهمترین بخش های این برنامه است. از سویی دیگر با توجه به فضای معنوی و شاد عید فطر، رادیو زیارت برنامه ای دیگر را با موضوع عید فطر و با فضای شاد برای پخش در بعداز ظهرهای روز عید درنظر گرفته است. این برنامه با عنوان "شکر بندگی" از ساعت 19 الی 21 بمدت 120 دقیقه از استودیو حرم مطهر بصورت زنده پخش خواهد شد. "شکربندگی" با هدف ایجاد فضای شاد در بین مخاطبان  و با موضوعات متنوعی پخش می شود که اهم موضوعات آن عبارتند از: رسومات عید فطر در شهرستانها و قومیتهای مختلف، مسابقه، گزارشهای شاد و شادی حلال، بررسی سیره اهل بیت علیهم السلام پیرامون عید فطر، پویش های مردمی در ماه مبارک رمضان و پویش مواسات، احکام عید فطر و فطریه و شرایط پرداخت و نحوه محاسبه کفاره، ارتباط با هنرمندان فعال در زمینه عید فطر و همچنین اختتامیه مسابقه بین المللی قرآن کریم از مهمترین بخش های "شکر بندگی" است.این برنامه با تهیه کنندگی محمدجواد دهقان و با اجرای  مهران کاظمی  پخش خواهد شد.
معاونت خبرنیزدرعید فطربا  تهیه گزارشهایی از محدودیت ورود به مشهد برای پیشگیری از هجوم مسافر در تعطیلات پیش رو،گزارش از پایان ماه مبارک رمضان،گزارشی از حفظ دستاوردهای معنوی ماه مبارک رمضان،گزارشی از فطریه و اهمیت آن بویژه در شرایط فعلی،گزارش از عید فطر و تقسیم این عید بزرگ با نیازمندان،پوشش نماز عید فطر در سطح شهرمشهد و همه شهرستانهادر صورت فراهم شدن شرایط بر پایی نماز  تهیه خواهد کرد.
رادیو دری برونمرزی نیز با هدف تثبیت سنتهای دینی و فرهنگی عید فطر و نهادینه کردن آن در ذهن جوانان و نوجوانان و ایجاد فضای شاد اجتماعی در بین خانواده ها درتعطیلات فطر برنامه ای به نام شکرانه عید پخش خواهد کرد.
همچنین برنامه عاشقانه های بندگی هم برنامه ای مفرح و موزیکال عیدانه است که برای فرح بخش کردن فضای عید مخاطبان با پخش موزیک و نماهنگهای زیبا با رویکرد ایجاد فضای شاد مؤمنانه با نظر داشت رویکردهای مثبت که در سنت گرامیداشت عید فطر وجود دارد و تقویت ارتقا و ماندگاری این اعیاد مهم در ذهن نسل جوان و خانواده هااماده پخش است.
فضای مجازی خراسان رضوی در عید سعید فطر با تولید 4 ویدئو کامنت، 2 پوستر، 4 عکس نوشت و 2 اینفوگرافی به استقبال این عید بندگی می رود.