جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

ازمجموعه انیمیشین راشن و ماهشن رونمایی شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

ازمجموعه انیمیشین راشن و ماهشن رونمایی شد

با حضور مسئولان استانی و شهر سبزوار، استاد حمید سبزواری، امام جمعه شهر، هنرمندان و اصحاب رسانه در سبزوار برگزارشد.

حجت الاسلام و المسلمین علی  نهاوندی، مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی با تبریک ایام الله دهه فجر، گفت: اگر نگوییم سبزوار گل سرسبد خراسان رضوی است، جزو نادرترین شهرهایی است که در جهت اعتلای فرهنگ و توسعه و پیشرفت انقلاب قدم برداشته است.

شهر سبزوار دارای شخصیت های قوی در رشته های مختلف در کشور است.

وی ادامه داد: بنده بعد از معرفی به عنوان مدیر کل صدا و سیمای استان اولین مکان برای سفر کاری را این شهر انتخاب کرده ام که اعتقاد من بر این بوده است که سبزوار پیشینه خوبی در این حوزه دارا می باشد.

این مسئول خاطر نشان کرد: در سفر اول متوجه حضور نیروهای جوان شهرستان شدیم که خود اعلام آمادگی برای انجام برنامه هایی داشتند.

وی تصریح کرد: ادعای انجام کارهای الف سیما مانند تولید انیمیشن که پر هزینه هم می باشد جزو این اعلام آمادگی ها از سوی جوانان سبزواری بوده است.

alt

 وی با بیان اینکه شهر سبزوار در حوزه های گوناگون دارای مشاهیر و متخصصین بسیاری می باشد، اظهار کرد: این پدیده ویژه ای بود که تعدادی از جوانان به ما این پیشنهاد را بدهند و بعد از جلسات متعدد و مکرر و انجام کارهای کارشناسی این اثر به دست جوانان سبزواری تولید شد.

نهاوندی عنوان کرد: با برنامه ریزی هایی که در استان داشته ایم امسال 13 ساعت را برای تولید انیمیشن اختصاص دا ده ایم.

 شایان گفتن است در حاشیه این مراسم  از شاعر معاصر انقلاب  استاد حمید سبزواری سراینده شعر خمینی ای امام  نیز تجلیل به عمل آمد.

انیمیشن فرصت های طلایی با استفاده از فرهنگ عامه (فولکلوریک) و غنی خراسان بزرگ و نگاهی ویژه به زاد بوم خطه سربداران، هوشمندانه داستان های زیبا را با تم حرفه و پیشه ی دوران کهن ایرانی همچون پنبه زنی، چوروخ، سفالگری، نمد مالی، آشپزی، ساروج و قالیبافی با داستان های مهیج و شاد برای کودکان و نوجوانان در10 قسمت یازده دقیقه ای به تصویر می کشد.

شخصیت های اصلی فرصت های طلایی برادر و خواهری به نام های راشن و ماهشن هستند که با عمه عالی زندگی خود را سپری می کنند .

 کارگردان این مجموعه سید نوراله رضوی، کارگردان هنری پروانه باغانی،  فیلمنامه نویس معصومه گنجه ای بر اساس طرحی از سید نوراله رضوی و ناظر کیفی محمد علی صفورا می باشند. دستیار کارگردان و مدیر برنامه ریزی: فاطمه سادات رضوی، لی اوت: نجمه بهنامی فر، سرپرست انیماتورها: پروانه باغانی، طراح شخصیت و پس زمینه: سمانه کیوانلو، انیماتورها: علی عنبری، فاطمه صادقی، مهناز اعتمادی، سمانه خسروجردی، سارا کلاته سیفری و الهه توکلی پور می باشند.