سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

از آلفارد مرکز مهاباد رونمایی شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

از آلفارد مرکز مهاباد رونمایی شد

مستند "آلفارد" از توليدات صدا و سيماي مرکزمهاباد با حضور جمعی ازروحانيان، فرماندهان نظامي و جمعي از مسئولان اجرايي و خانواده معظم شهيد خالد حيدري رونمايي شد.

دراين مستند زندگي، ايثار، رشادت و دلاورمردي هاي شهيد خلبان حيدري به تهیه کنندگی و کارگردانی هوشنگ میرزایی به تصوير کشيده شده است.

  ابوالقاسم امان اللهی مدير کل صدا و سيماي مرکز مهاباد در این مراسم با تشريح شخصيت و انديشه هاي والاي امام راحل (ره) گفت: اقتدار و ابهت کنوني نظام اسلامي به يمن وجود ولايت فقيه و پشتيباني همه جانبه آحاد مردم از نظام اسلامي است.

مدیر کل مرکز گرامی داشت یاد و خاطره شهدا را یک وظیفه و تکلیف ارزشمند دانست و افزود: به تصویر کشیدن زندگی شهدا و زنده نگه داشتن نام آنان گوشه ای کوچک از ادای وظیفه ما در مقابل آنهاست.

امان اللهي در ادامه با ارائه گزارشي از فعاليت ها و توليدات واحدهاي مختلف مرکز مهاباد گفت: از آغاز امسال تاکنون بیش از 2200 ساعت برنامه در زمينه هاي مختلف از مرکز مهاباد پخش شده که معادل تمام توليدات در 7 سال گذشته است.

 کاک درویشی معاون استاندار و فرماندار مهاباد هم گفت امروزه ثمره شيرين طيبه انقلاب اسلامي به برکت خون شهدا در تمام  کشور قابل مشاهده است .

کاک درويشي همچنين با اشاره به فشارها و تحريم هاي دشمنان عليه کشور، گفت: ملت بزرگ ايران امسال با شرکت آگاهانه و پرشور در صحنه های مختلف انقلابی جوابي محکم به بدخواهان نظام اسلامي خواهند داد.

  وی از مجموعه صدا و سیمای مرکز مهاباد به خاطر گرامی داشت یاد و خاطره شهدا به ویژه ساخت مستند آلفارد تقدیر و تشکر کرد.

 سرهنگ طاهر خاني فرمانده گردان f5 پايگاه شهيد فکوري تبريز هم دیگرسخنران اين مراسم بود که به بيان نقش نيروي هوايي در پيروزي انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس پرداخت.

در پایان این مراسم علاوه بر تجلیل از خانواده معزّز شهید خلبان حیدری از عوامل تهیه مستند «آلفارد» نیز تقدیر شد.

گفتنی است شهيد خالد حيدري اولين شهيد خلبان دوران دفاع مقدس، سي و يکم شهريور سال 59 در قالب گروه پروازي «آلفارد» از پايگاه شکاري شهيد نوژه همدان به پرواز درآمد و پس از انجام موفقيت آميز عمليات هوايي درآسمان عراق، هنگام بازگشت به ميهن هواپيماي وي، مورد اصابت موشک زمين به هواي رژيم بعث عراق قرار گرفت و به همراه همرزمش محمد صالحی درجه رفيع شهادت نائل آمدند.

alt

alt