جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

از تولیدات نمایشی مرکز ایلام تقدیر شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

از تولیدات نمایشی مرکز ایلام تقدیر شد

در مراسمي كه با حضور مديران كل صدا و سيماي مركز ايلام و آموزش و پرورش استان در مركز ايلام برگزار شد از كارگردان و عوامل دست اندركار فيلم كوتاه داستاني يك شاخه گل تقدير بعمل آمد .

به گزارش روابط عمومي مركز ايلام؛ در اين مراسم كه مدير كل و جمعي از مديران مركز و مدير كل و معاونين آموزش و پرورش استان حضور داشتند رامك مدير كل مركز ايلام ضمن تبريك ميلاد با سعادت دخت نبي مكرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و ميلاد امام خميني (ره) و فرا رسيدن روز معلم گفت: ما هرچه داريم از وجود مبارك حضرت امام است كه امروز سالروز ميلاد آن بزرگوار است. رامك با توجه به فرموده امام راحل كه معلمي شغل انبياست افزود: وظيفه ذاتي دو نهاد آموزش و پرورش و صدا و سيما ايجاب مي كند كه در حوزه اخلاق و دين كار كنند كه وظيفه آموزش و پرورش تعليم است و وظيفه صدا و سيما پرداختن به موضوع دين، اخلاق و آگاهي است. رامك بيان داشت: در حوزه آموزش و پرورش تعليم و تربيت حضوري و مستقيم است ولي درحوزه رسانه تعليم و تربيت غير مستقيم است. در ادامه شريفي مدير كل آموزش و پرورش نيز ضمن ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و ميلاد حضرت امام خميني (ره) با توجه به تعامل خوب صدا و سيما و آموزش و پرورش گفت:

alt

دو نهاد رسانه و آموزش و پرورش نوع كارشان يكي است گرچه از شيوه عمل با هم تفاوت دارند.

شريفي با توجه به همسويي رسانه و آموزش و پرورش در حوزه تعليم و تربيت ابراز اميدواري كرد كه در آينده برنامه هاي موثر تري درقالب توليد فيلم و سريال داشته باشند. در پايان اين مراسم از عوامل برنامه ساز فيلم داستاني كوتاه يك شاخه گل با اهداء لوح تقدير تجليل بعمل آمد.

همچنین، در مراسمي دیگر با حضور جمعي از مسئولان، هنرمندان و فرماندهان سپاه که در دانشگاه آزاد واحد ايلام برگزار شد از عوامل فيلم مستند آن مرد در آتش آمد تجليل بعمل آمد.

 اين فيلم به كارگرداني روح الله اكبري و تهیه کنندگی صلاح آزوغ در صداوسيماي مركز ايلام تهيه شده است .

در اين مراسم معاون دانشگاه آزاد كشور ضمن تشكر از مديركل صدا و سيما و عوامل برنامه ساز در تهيه و توليد اين مستند گفت: به فرموده حضرت امام خميني (ره) صدا وسيما يك دانشگاه عمومي است كه مي تواند با توليد فيلم و آثارمستند رشادت هاي رزمندگان اسلام را براي نسل جديد به نمايش بگذارد. وي با توجه به وظيفه خطيري كه رسانه ها در مقابله با تهاجم فرهنگي دشمنان بر عهده دارند گفت: صدا و سيما و دانشگاه بيشتر در خط حمله تهاجم فرهنگي دشمنان قرار دارند. در ادامه رامك مدير كل صدا و سيماي مركز ايلام با توجه به توليد فيلم و سريال  و مستند های هاي فاخر در حوزه دفاع مقدس گفت: صدا و سيما در حوزه دفاع مقدس و به تصویر کشیدن حماسه رزمندگان اسلام فعالیت های موثری را انجام داده است كه تهيه آثار فاخري در صدا وسیمای مرکز ایلام را می توان از این قبیل فعالیت ها ذکر كرد. رامك آمادگي رسانه را جهت تهيه و توليد هر چه بیشتر آثار ماندگار در حوزه دفاع مقدس اعلام نمود .

این فیلم به جانفشانی و رشادت محسن زینی وند یکی از رزمندگان لشکر امیرالمومنین (ع) ساکن شهرستان دره شهرمی پردازد.
محسن زینی وند در سال 1367 در ارتفاعات گدار خوش، یکی از رزمندگان اسلام را که به وسیله تانک های رژیم بعثی در محاصره بود، با استفاده از یک دستگاه جیپ نظامی نجات می دهد .گفتنی است این فیلم برای دانشجویان دانشگاه آزاد ایلام به نمایش گذاشته شد.

alt

alt