جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

از سابقون تقدیر شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

از سابقون تقدیر شد


تجربه نشان داده است هر جا مراکز استانی با یکدیگر مشارکت داشته و هماهنگ بوده اند بهترین آثار را در حوزه فرهنگی و رسانه بر جای گذاشته اند.

معاون امور استان های صدا و سیما در آئین قدردانی از ویژه برنامه های جمع خوانی قرآن کریم ماه مبارک رمضان مراکز استان ها و شبکه شما با اشاره به اظهار رضایت رئیس سازمان از تلاش مراکز استانی صدا و سیما در اشاعه فرهنگ قرآنی در سراسر کشور که با هماهنگی همه مراکز انجام شد، این حرکت را نقطه آغازی بر فعالیت جدید فرهنگی سازمان در عرصه قرآنی بیان کرد و افزود: برنامه های امسال مراکز در حوزه های قرآنی ویژه های شب های قدر نشان داد اگر همکاری مراکز در این امر تداوم داشته باشد با استفاده از ظرفیت های موجود می توان در حوزه های فرهنگی موج جدیدی ایجاد کرد.

کیومرث طهماسبی با تاکید بر توانمندی مراکز و شبکه های استانی در پوشش مناسبت های ملی و مذهبی افزود: در سال های گذشته مراکز خراسان رضوی و قم به لحاظ برنامه های قرآنی همه شبکه های سراسری و استانی را پوشش می دادند اما امسال سایر مراکز استانی با برنامه ریزی و ورود به تولید برنامه های قرآنی، ضلع سوم نهضت قرآنی را تکمیل کردند که مورد توجه علاقمندان قرار گرفت.

alt

معاون امور استان ها به نقش کلیدی استان ها در بخش های فرهنگی و سیاسی کشور تاکید کرد و افزود: به همین دلیل هر چه با طرح های نو و همکاری بین استانی این نوع فعالیت ها را اشاعه دهیم رضایت مخاطبان بیشتر جلب می شود.

وی با اشاره به تولید برنامه های نمایشی و مجموعه های داستانی ویژه ماه مبارک رمضان در مراکز استانی تصریح کرد: یکی از این برنامه ها مجموعه «مرد نقره ای» تولید مرکز اصفهان بود که برغم پخش آن فقط از شبکه شما به شدت مورد توجه مخاطبان از سراسر کشور واقع شد که این امر در تماس های شهروندان مشهود بود.

طهماسبی در عین حال خاطر نشان کرد: مراکز در کنار تولید و پخش این نوع برنامه ها مدیریت جدول پخش شبکه های استانی را با دقت و نظارت دقیق انجام داده اند.

معاون امور استان ها با اشاره به حضور موفق بخش های دیگر مراکز استانی در عرصه های مختلف، از تولید بسته گزارش های خبری صد تایی خبر داد و افزود: با تلاش حوزه سیاسی مراکز و همکاری معاونت امور استان ها گزارش های خبری تولید مراکز که درچهارچوب نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری تهیه شده است جمع آوری و در مجموعه ای صدتایی تدوین و عرضه می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، در ابتدای این آئین مدیر شبکه شما حرکت جمع خوانی قرآن امسال را که از مشهد و قم به دیگر نقاط ایران تسری یافت «اسابقون» بیان کرد و افزود: امسال 24 شبکه استانی در این نهضت قرآنی شرکت کردند که غالب شبکه ها برنامه های تولید خود را بین ساعت 14 تا 18 پخش می نمودند.  

مسعود احمدی هماهنگی و انسجام بین مراکز در پخش برنامه های قرآنی را یادآور شد و افزود: امسال برای اولین بار با تلاش شبکه نور جمع خوانی قرآن کریم نوجوانان همزمان از شبکه شما نیز پخش شد.

وی افزود: در شب های قدر علاوه بر مراکز قم خراسان رضوی و فارس مراکز خوزستان، آذربایجان شرقی و غربی مراسم شب های احیاء را از بقاء متبرکه محلی به صورت زنده پخش کردند که مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

بنابر این گزارش در پایان این مراسم از 24 مرکز استانی که در برگزاری و انعکاس برنامه های جمع خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان امسال فعال بودند قدردانی شد.  

alt

alt