جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

از فیلمنامه مجموعه فاخر شهید دکتر مجید شهریاری رونمایی شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

از فیلمنامه مجموعه فاخر شهید دکتر مجید شهریاری رونمایی شد

از فیلمنامه مجموعه فاخر شهید دکتر مجید شهریاری رونمایی شد


با حضور مشاور ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی کشور، نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان، استاندار زنجان، برادر شهید دکتر مجید شهریاری، مدیران کل و فرماندهان نظامی و انتظامی استان از فیلنامه مجموعه تلویزیونی فاخر شهید دکتر مجید شهریاری رونمایی شد.
نماینده ولی فقیه  در استان و امام جمعه زنجان با اظهار خرسندی از  تولید این مجموعه تلویریونی فاخر، با اشاره به شخصیت این شهید والامقام اظهار داشت: جنبه‌هاي بسیار ارزشمندی در شخصیت ایشان بود که باید بگوییم ایشان استاد اخلاق بود و کمال معنوی و فضائل اخلاقی که در ایشان وجود داشت، عملا کلاس های درسش را مبدل به تدریس درس معنویت، اخلاق و تدین می‌کرد.
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی افزود:  به نظر من جنبه‌هاي معنوی شخصیت دکتر شهریاری در کنار  برجستگی  در حوزه تخصصی دانش هسته‌ای، شخصیتی ابدی و چهره ای ماندگار در کشور مان ساخت و این گام در تولید سریال تلویزیونی با موضوع زندگی پربار آن شهید عزیز، اجر اخروی فراوان در پی دارد.
دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی کشور هم با تجلیل از مقام والای این شهید تصریح کرد: داشتن روحیه گذشت علمی و بینش عمیق وی سبب شده بود به منشا علوم اشراف داشته باشد، به همین جهت همواره دوستان و همکاران این شهید به بودن در کنار او افتخار می‌کردند، شهید شهریاری در کنار بینش عمیق دارای خصیصه دوراندیشی بود و همین موضوع سبب شده بود که همواره چند قدم از سایر افراد جلوتر باشد.
دکتر زارعان خاطرنشان کرد: این شهید عزیز همواره تاکید داشت که باید علم و دانش را به دل جامعه برد و به مردم شناساند .
وی با ادای احترام به روح پاک این شهید گفت: در برهه ای حساس که دشمنان نظام از پیشرفت های چشمگیر ایران اسلامی در حوزه هسته ای سنگ اندازی کرده و می کنند شهید شهریاری با دستیابی به دانش غنی سازی 20درصد، جهان را به حیرت واداشت ودر این مسیر هیچ چشمداشتی نداشت .
وی از آمادگی کامل سازمان انرژی اتمی برای مشارکت در تولید این سریال تلویزیونی، خبر داد.
استاندار زنجان هم با تاکید بر این مطلب که دشمن تا به امروز قدرت ایران را باور نداشت افزود: وقتی غرب توان استدلال ایران در زمینه مسائل پیچیده هسته‌ای را دید، به این باور رسید که صنعت هسته‌ای ایران، کپی‌برداری و تلاشی به دور از انسجام نیست و تلاش این شهید والامقام  قدرت و توانایی این صنعت را در داخل کشور روشن کرد.
دکتر حقیقی اظهار کرد: مردم ایران به قدری حق‌شناس هستند که همواره از نظام، سیاست و رهبری دفاع کرده‌اند و این دانش و سودمندی آن کمک بزرگی برای بالا بردن کیفیت زندگی مردم است، لذا ما مسئولین وظیفه داریم خدمات و ابعاد حماسه شهدا را جاودانه و به نسل بعد منتقل کنیم.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با ادای احترام به روح طیبه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش،  با اشاره به ابعاد شخصیتی شهید شهریاری گفت: این شهید والامقام علاوه بر تخصص فراوان در حوزه علوم هسته ای برجستگی های فراوان دینی ، مذهبی ، اعتقادی و اخلاقی داشت .
رئیس رسانه استانی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای آغاز تولید این سریال فاخر تصریح کرد:  سریال فاخر تلویزیونی از زندگی نامه شهید شهریاری قرار است در 30 قسمت و با مشارکت سازمان انرژی اتمی، وزارت دفاع و استانداری زنجان تولید شود .
وی در ادامه اظهار داشت : فیلنامه این سریال پس انجام تحقیق و پژوهش نگارش و نهایی شده و قصد داریم در دهه فجر امسال کار تولید آن را رسماً آغاز نماییم .