سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

از مردان هور رونمایی شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

از مردان هور رونمایی شد

طی مراسمی از مستند فاخر مردان هور رونمایی شد.

به گزارش روابط‌عمومي صدا و سيماي مركز قزوين مستند تلويزيوني مردان هور دايره المعارف 8 سال دفاع مقدس استان است که در 72 قسمت 30 دقيقه‌اي با موضوع دفاع مقدس در شبكه استاني سيماي مرکز قزوين تولید شد.
استاندار قزوین در مراسم رونمایی این مستند با قدردانی از دست اندرکاران تولید مستند فاخر مردان هور گفت: با حضور آقای صادقی جهانی در صدا
و سیمای مرکز قزوین تحول عظیمی در برنامه های رسانه استانی پدید آمده است که تولید برنامه های تلویزیونی فاخر از جمله مهمترین آنهاست.

سردار آبنوش فرمانده ی سپاه صاحب الأمر استان هم در سخنانی با تجلیل از مقام والای شهدا و رزمندگان استان قزوین در دوران دفاع مقدس گفت: رشادت های رزمندگان استان قزوین در 8 سال جنگ تحمیلی مکتوم بود که با اجماع اعضای کنگره ی سرداران شهید استان قرار شد مستند مردان هور این جانفشانی ها را به تصویر بکشد.
صادقی جهانی مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین هم مخاطب برنامه های مستند را گروه های فرهیخته و پرسشگر دانست و گفت: این گروه ها افرادی هستند که کنشگر اجتماعی محسوب می شوند بنابراین تولید برنامه های مستند غالباً سخت تر از برنامه های دیگر است.

در پایان این مراسم ضمن رونمایی از مستند مردان هور از استاندار، فرمانده ی سپاه صاحب الأمر استان و مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین و عوامل تولید این مستند تجلیل شد.

مستندات برنامه ی تلویزیونی «مردان هور» با کمک 800 پژوهشگر جمع آوری شد که بهره گیری از 10 هزار حلقه فیلم آرشیوی و 50 هزار قطعه عکس و وصیت نامه شهدا از جمله مهمترین بخش های این مستندات محسوب می شود.

برای ضبط مستند تلویزیونی «مردان هور» گروه تولید این مستند در مناطق عملياتي جنوب، اهواز، كردستان و قزوين استقرار یافته و بخش های مختلف این برنامه را تهیه و تولید کردند.

مستند تلویزیونی «مردان هور» به تهیه کنندگی سید سعید سید زاده و کارگردانی فرهاد مختاری در طبقه «ب» با همکاری سپاه صاحب الأمراستان و استانداری در صدا و سیمای مرکز قزوین تولید شد.

alt

alt