سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

از 50 سال تلاش رضاپور در رادیو تقدیر شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

از 50 سال تلاش رضاپور در رادیو تقدیر شد

از استاد رضا رضاپور فعال همیشه در صحنه رادیو خراسان تقدیر به عمل آمد.

طی مراسمی با حضور مدیران و برنامه سازان شبکه استانی صدای خراسان رضوی از استاد رضا رضاپور، کارگردان، نویسنده و بازیگر نمایش های رادیویی شبکه استانی خراسان رضوی به خاطر 50 سال حضور فعال و مؤثر در رادیو خراسان  تقدیر ویژه به عمل آمد.

رضا رضاپور (پیشکسوت نمایش های  رادیویی) متولد اردیبهشت سال 1322، دبیر بازنشسته و پیشکسوت آموزش و پرورش ناحیه 4 مشهد و دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم علوم انسانی (ادبیات فارسی) و معادل لیسانس هنرهای نمایشی است.

وی همکاری با صدا و سیمای خراسان رضوی را از سال 1337 ( از دوران دبیرستان) تاکنون( یعنی بیش از  50 سال) در کسوت نویسندگی، بازیگری و کارگردان نمایش های رادیویی در کارنامه خود دارد.

alt 

دریافت لوح تقدیر در زمینه های مختلف هنری از جمله به عنوان بهترین نویسنده، بازیگر، تهیه کننده و مجری در سطح کشور، بهترین کارگردانی (در چند مرحله از جشنواره ها)، بهترین بازیگری در جشنواره رضوی، بهترین کارگردانی در جشنواره رضوی از افتخارات اوست.

آقای رضاپور درخصوص مهمترین ویژگی نمایش های رادیویی به ابزار کار این نمایش ها  از جمله متن نمایشی، بازیگران، موزیک، افکت (صداهای مختلف طبیعت برای فضاسازی صحنه ها)، کارگردانی، تهیه کنندگی ( آماده ساختن نمایش با استفاده از امکانات صوتی که بستگی به ذوق و توانمندی تهیه کننده دارد و با استفاده از ابزار کاری نمایش مهیا و قابل پخش می کند) به عنوان ابزار کار این نمایش ها اشاره می کند. وی در ادامه می گوید: در نمایش های رادیویی مخاطبان (شنوندگان) از طریق صدا و حس بازیگر ارتباط برقرار می کنند (ارتباط شنیداری) و بدیهی است در یک نمایش رادیویی متن خوب و فاخر، هدایت بازیگران، توانایی بازیگران، صدای خوب و گرم و گیرا و تهیه کنندگی آگاهانه نقش مهمی دارد.