سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۴۰۰

استاندار کرمانشاه: جشنواره پویانمایی موجب اثرگذاری بر هنر و اقتصاد کرمانشاه می‌شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

استاندار کرمانشاه: جشنواره پویانمایی موجب اثرگذاری بر هنر و اقتصاد کرمانشاه می‌شود

استاندار کرمانشاه: جشنواره پویانمایی موجب اثرگذاری بر هنر و اقتصاد کرمانشاه می‌شود


استاندار کرمانشاه گفت: برپایی جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی، موجب اثرگذاری مثبت بر هنر و اقتصاد استان خواهد شد.
به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران، هوشنگ بازوند در آیین افتتاحیه این جشنواره که در سالن انتظار کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: صنعت پویانمایی دارای آثار فرهنگی و هنری و اجتماعی بسیاری در ایران و جهان است.
وی افزود: یکی از مهمترین اهداف استانداری کرمانشاه در میزبانی جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی که با عنایت ویژه ریاست سازمان و معاونت امور استان‌های صدا و سیما همراه بود، همین اثرگذاری است.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه اثرگذاری بر اقتصاد و فرهنگ کرمانشاه، یکی دیگر از دستاوردهای جشنواره حاضر محسوب می‌شود گفت: این استان طی دو سال اخیر بحران‌های طبیعی زیادی را تحمل کرد، از جمله زلزله سهمگین با چند صد پس لرزه و نیز سیل فروردین سال جاری که موجب درد و رنج مردم شد ولی این جشنواره می‌تواند کام مردم را شیرین کند و موجب امیدآفرینی در کرمانشاه شود.
وی ادامه داد: مردم فهیم کرمانشاه در کنار مسئولان سعی کرده‌اند فرمایش گرانقدر رهبر معظم انقلاب را در بازدیدی که از مناطق زلزله‌زده داشتند و فرمودند از زلزله و تهدید یک فرصت برای استان بسازید را جامه عمل بپوشانند.
بازوند با اشاره به ساخت هزاران واحد مسکونی و تجاری در دوران بعد از انقلاب و تحمل کمترین خسارت ناشی از سیل را از جمله این تلاش‌ها و آمادگی‌ها دانست و تصریح کرد: سیل در این استان با دبی 1700 متر مکعب در برخی روزها، به خوبی مدیریت شد.
استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: بیشترین بهره‌مندی از حمایت‌های دولتی با عنایت ویژه هیئت دولت، از دیگر مصادیق این فرصت‌سازی توسط مسئولان و مردم کرمانشاه به شمار می‌رود به طوری که 5 هزار میلیارد تومان صرف بازسازی استان شد.
وی گفت: در کنار حمایت روسای قوا و همه اعضای هیئت دولت و نیز نیروهای مسلح، نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، شاهد اقدامات خلاقانه صدا و سیما در سطح ملی و استانی در هنگامه بروز زلزله و سیل بودیم و برنامه‌های موثری را در راستای آمادگی بیشتر مردم و آرامش‌بخشی به جامعه تدارک دیدند.
بازوند ضمن تشکر از همه گویندگان، گزارشگران، برنامه‌سازان و مدیران رسانه استانی خاطرنشان کرد: کرمانشاه یکی از زیباترین استان‌های ایران و سینه ستبر کشور به شمار می‌رود و اگر قرار باشد به درستی این استان را معرفی کنیم، باید مصادیق آن را تبیین کنیم.