جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

استان هرمزگان میزبان چهاردهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی - صفحه محتوایی خبر

 

 

استان هرمزگان میزبان چهاردهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی

استان هرمزگان میزبان چهاردهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی

استان هرمزگان میزبان چهاردهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی با درخواست استاندار هرمزگان و موافقت ریاست سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران میزبانی چهاردهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی برای سال 95 به هرمزگان واگذار شد .

براساس این گزارش تفاهم نامه میزبانی این اجلاس به امضای استاندار هرمزگان و دبیر اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی رسید و دکتر جادری با اعلام اینکه هرمزگان برای برگزاری این اجلاس آمادگی کامل دارد گفت: بزرگترین افتخار برای مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی زنده نگهداشتن فرهنگ عاشورا و اهتمام درترویج فرهنگی حسینی است .

دبیر اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی نیز گفت: این مراسم ۱۰ روز قبل از شروع ماه محرم هر سال در یکی از استان ها برگزار و ثبت بین المللی و ملی می شود. دهقان نیری افزود: افرادی که به عنوان پیرغلام در این مراسم شرکت می کنند باید دارای شرایط نظیرداشتن مسئولیت ۴ تا ۵ هیئت عزاداری ، سن بالای ۷۰ سال ودارابودن ۶۰ سال سابقه مداحی برای امام حسین (ع) باشند.

اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی از سال ۸۲ به ابتکار سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با هدف تجمیع مراسم سنتی ومعرفی این آیین ها به مردم در آغاز ماه محرم برگزارمی شود. امسال سیزدهمین دوره اجلاس پیر غلامان در روزهای ۱۳ تا ۱۶ مهر در استان فارس برگزار می شود و سال آینده استان هرمزگان میزبان چهاردهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی خواهد بود .