سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

استفاده از ظرفیت های موجود خراسان شمالی در تولید برنامه - صفحه محتوایی خبر

 

 

استفاده از ظرفیت های موجود خراسان شمالی در تولید برنامه

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان شمالی، موسوی زاده قائم مقام معاون امور استاهای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در جلسه شورای مدیران مرکز گفت: امروز همه مراکز صدا و سیمای استان ها به مراکزی توانمند تبدیل شده اند .

وی افزود : هم اکنون 25 مرکز صدا و سیمای استان ها برنامه های خود را بیست و چهار ساعته و بیست ساعته  پخش می کنند و هر روز شاهد تحول در زمینه های مختلف در این مراکز هستیم .

موسوی زاده گفت : صدا و سیما مخاطبان را سرمایه اصلی خود می داند و با بهره گیری از آرای آنها همواره نظرات مخاطبان را در برنامه ها مد نظر قرار خواهد داد .

قائم مقام معاونت امور استان های سازمان  صدا و سیما بر فعالیت برنامه سازی و تولیدات پژوهش محور، مستند سازی در حوزه مفاخر منطقه ای، مستندسازی بر مبنی امور جوانان نخبه منطقه، مستندسازی بر اساس حیات وحش این خطه از کشور و همچنین استفاده از ظرفیت های خبرنگاران آزاد شهرستان ها در برقراری ارتباط کاری با معاونت های سیما و صدای مرکز در کنار انجام فعالیتهای خبری تاکید کرد.

alt

موسوی زاده به وجود ظرفیت های موسیقیایی خطه خراسان شمالی با وجود قومیت های مختلف تُرک و کرد و فارس و ترکمن اشاره کرد و افزود: باید از این ظرفیتها در تولیدات مرکز بیشترین بهره را برد .

وی با بیان اینکه موضوع توسعه کیفی در سازمان صدا وسیما موضوعی جدی است و باید برای کیفی سازی برنامه ها قدمهای بزرگی برداشته شود اضافه کرد: تله فیلم های تولیدی در مراکز را می توان به صورت مینی سریال های 30 تا 35 دقیقه ای چند قسمتی آماده و پخش کرد .

قائم مقام معاونت امور استان های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران  همچنین در پایان بازدید دو روزه از بخش های مختلف صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی گفت : این مرکز جایگاه ویژه ای در حوزه های گوناگون در کشور کسب کرده است .

موسوی زاده افزود : در صدا و سیمای خراسان شمالی علاوه بر فعالیت های گسترده و مهم در حوزه های نرم افزاری، در حوزه های سخت افزاری نیز فعالیت های ارزنده ای انجام شده است که در بین مراکز این آثار در رتبه های نخست قرار دارد .

وی گفت: در صدا و سیمای خراسان شمالی بر اساس دستورالعمل ها به خوبی به آداب و رسوم منطقه ای و محلی توجه شده و برنامه های ارزنده ای نیز به لحاظ کیفی در این زمینه تولید شده است .

قائم مقام معاونت امور استان های سازمان صدا و سیما همچنین ابراز امیدواری کرد با همکاری مسئولان استانی و شهرستانی سایت جدید صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی به عنوان یکی از پیشرفته ترین سایت های صدا و سیما در آینده ای نزدیک راه اندازی شود .

 مهدوی مدیرکل صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی هم گفت: با بهره گیری از نیروهای توانمند مرکز و برگزاری آموزش های مداوم رتبه های خوبی در این مرکز کسب شده است که رتبه نخست واحد سیما در بخش طبقات جیم و دال، تشویق بیش از 50 درصدی آثار موسیقی مرکز و کسب رتبه نخست اتاق فکر  و روابط عمومی در بین مراکز استان ها از جمله آنهاست.

هزارجریبی معاون فنی صدا و سیمای استان نیز پوشش 80 درصدی استان به صورت دیجیتال، راه اندازی سی ایستگاه تلویزیونی، تهیه و نصب 50 دستگاه مولد ایستگاه های تلویزیونی و ... را بخشی از کارهای فنی صورت گرفته در یک سال اخیر برشمرد.

در این جلسه همچنین معاونان، مدیران و برنامه سازان مرکز دیدگاه های خود را در حوزه های مختلف ارائه دادند .

alt

alt

همچنین موسوی زاده قائم مقام معاونت امور استان های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در بازدید و بررسی برنامه های انتخاباتی مرکز خراسان شمالی با اشاره به نزدیکی زمان برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: در حوزه انتخابات صدا و سیمای مراکز اعتماد سازی، امید بخشی و نشاط آفرینی بصیرت و آگاهی بخشی را در اولویت برنامه سازی های خود قرار داده اند .

قائم مقام معاونت امور استان های سازمان صدا و سیما گفت: دشمن با فشارهای اقتصادی می خواهد حماسه سیاسی سال 92 یعنی برگزاری پرشور انتخابات در ایران اسلامی رقم نخورد اما مردم با آگاهی و بصیرت بار دیگر این توطئه را نقش بر آب خواهند کرد.

موسوی زاده با اشاره به برنامه ریزی های ستاد انتخابات سازمان صدا وسیما عنوان کرد: این سازمان در 3 دوره تبیین و تشریح، تبلیغ و تهییج در امر برگزاری انتخابات اقدام به برنامه سازی متناسب با هر ددوره می نماید.

 وی بر بهره گیری از ظرفیت های خبرنگاران آزاد شهرستان ها در مراکز تاکید کرد و افزود: باید از هم اکنون این خبرنگاران را تجهیز و با آنها تمرین کرد تا در روز انتخابات به صورت کامل آماده باشند.

وی با تاکید بر اینکه با وجود قومیت های متفاوت در منطقه خراسان شمالی ضروری است تا در پرداختن به موضوعات مربوط به انتخابات از قومیت های مختلف در برنامه های انتخاباتی دعوت شود و با حضور در بخش های مختلف استان شور و نشاط مردم را در امر حضور در انتخابات به نمایش بگذاریم  .

قائم مقام معاونت امور استان های سازمان صدا و سیما گفت: واحد شعر و موسیقی مراکز می تواند در قالب موضوعات حماسی – ملی – ایران و انتخابات موسیقی تصویر برای ایام برگزاری انتخابات تهیه و آماده کند.

موسوی زاده با اشاره به اینکه در این دوره از انتخابات، شبکه «شما» در ایام برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و همچنین روز انتخابات به کمک مراکز 32 گانه، به صورت تمام قد در اختیار انعکاس حضور حماسی مردم در اقصی نقاط کشور خواهد بود، ابراز امیدواری کرد: سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بتواند در راستای شعار سال به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر خلق حماسه سیاسی رو سفید از میدان بیرون بیاید .

وی در پایان با بررسی برنامه های انتخاباتی صدا وسیما و همچنین کلیپ ها و آنونس های تولید شده در مرکز از فعالیت های انتخاباتی این مرکز در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مردم قدردانی کرد.