جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

استقبال از ماه مبارک رمضان - صفحه محتوایی خبر

 

 

استقبال از ماه مبارک رمضان

استقبال از ماه مبارک رمضان


صدا و سیمای مرکز اردبیل با تولید و پخش ویژه برنامه های مختلفی در ماه رحمت و مغفرت، همراه لحظات معنوی روزه داران خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، دکتر ملا احمدی مدیر کل مرکز اردبیل گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان ویژه برنامه های متنوعی در شبکه استانی سبلان تولید و پخش می شود. معاونت صدای اردبیل ویژ برنامه افطاری "آیلار سولطانی " را به مدت 60 دقیقه راس ساعت19:15هر روز در ماه مبارک رمضان برای مخاطبان پخش می کند.
برنامه آیلار سولطانی به تهیه کنندگی میلاد منیری وبا اجرای زینال پسندیده قبل از افطار به زبان آذری تولید و پخش می شود. هدف از این برنامه، تقویت فضای معنوی جامعه در ماه مبارک رمضان و ارائه اطلاعات لازم به مخاطبان، است. گزارش از فعالان پویش همدلی، مدافعان سلامت و افرادی که علیرغم سختیهای زیاد همچنان با امید به زندگی خود ادامه می دهند، صحبت های کارشناس تغذیه با محوریت نوع تغذیه در ماه مبارک رمضان ، حکایتی از مفاتیح الحیات، دعا ائت منی، اعلام اوقات شرعی شهرستان های استان از قسمتهای مختلف این برنامه است.
همچنین شبکه استانی صدای اردبیل برنامه­ی سحری " آیدین سحر" را در ماه مبارک رمضان قبل از اذان صبح تولید و پخش می کند. این برنامه با رویکرد ارشادی- تربیتی وبا هدف ایجاد تغییر مثبت در اعمال و رفتار فردی و اجتماعی ، ایجاد فضای معنوی شاد و با طراوت توأم با ذکر و یاد خدا و نزدیکی به خدا تهیه  می­شود. برخی از آیتم های آن عبارتند از: گزارش و مصاحبه با فعالان پویش همدلی و افرادی که در میان مردم حسن شهرت دارند، مصاحبه با مناجات خوانها، گفتار کارشناسی در باب اخلاق، پاسخ کارشناس به سوالات مخاطبان درباره احکام رمضان،  گفتار کارشناسی درباره تغذیه در ماه رمضان، دعای روز،آوازهای  عرفانی، اعلام اوقات شرعی،  مسابقه قرآنی که مخاطبان می توانند از طریق پیامک در این مسابقه شرکت کنند ومثنوی ناغیلاری از آیتمهای برنامه است.
"آیدین سحر" به تهیه کنندگی رسول مهاجر و با اجرای عادل فکور در 30 قسمت 60 دقیقه ای هر روز قبل از اذان صبح  از شبکه استانی صدای مرکز اردبیل پخش می شود.
به گفته مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل رادیو این مرکز، برنامه ای دیگری با عنوان"سلام رمضان" را نیز امسال در کنداکتور برنامه های خود قرار داده و این برنامه در ایام ماه مبارک رمضان از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9:30 صبح  به مدت 180 دقیقه پخش می شود.
تهیه کنندگان این برنامه احمدمحمدیان، وحید مهارتی و پریسا صدایی آذر  بوده و اجرای آن را مژده طالبی، نسترن خانزاده و فرشید سلامت برعهده دارند.  در این برنامه هر روز یک سوال، متناسب با حال و هوای رمضان مطرح می شود تا مخاطبان از طریق پیامک و تلفن در برنامه مشارکت کنند.
دکتر ملا احمدی در ادامه افزود: سیمای مرکز اردبیل نیز ویژه برنامه افطاری "دعوت" را هر روز به مدت 45 دقیقه در ایام ماه مبارک رمضان بر روی آنتن می برد.این برنامه به تهیه کنندگی قادر فتاحی و کارگردانی مجید علیزاده و اجرای علی پرویزی هر روز ساعت 19:30 پخش می شود. دعوت از میهمانان مختلف در حوزه های گوناگون از جمله افراد خیر، اهدای عضو، معلولان جسمی، حافظان قرآن،چهرهای شاخص فرهنگی و اجتماعی ، وله های متنوع از آداب و رسوم رمضان ،آیتم حلالم کن، مداحی و تواشیح از بخش های برنامه می باشد.
برنامه ی دیگری که شبکه استانی سیمای سبلان پخش می کند، برنامه " اوباشدانلیق"(سحری)  است که هر روز به مدت 35 دقیقه قبل از اذان صبح پخش می شود.
برنامه "اوباشدانلیق" به تهیه کنندگی بهرام ایرانی و کارگردانی صابر محمدی و اجرای وحید ضیائی با آیتم هایی نظیر مناجات خوانی، بحث کارشناسی، گزارش مردمی ، شرح دعای سحر، وله های مختلف مرتبط با ماه مبارک رمضان، بیان احکام شرعی از آنتن شبکه سبلان پخش می شود.
معاونت خبر صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز علاوه بر خبرهای روزانه، تولید و پخش گزارش های خبری سفره های ساده افطاری، فرهنگ و سبک زندگی ایرانی اسلامی در ماه مبارک رمضان، رمضان در بین عشایر سلحشور و مرزدار، رمضان در بین نیروهای مرزبانی و... را در دستور کار خود قرار داده است.
به گفته مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل، تولید و انتشار پوستر، اینفوگرافیک و عکس نوشته با موضوع مناسبت ها، اعمال و آداب و رسوم ماه مبارک رمضان، ادعیه و مناسبت ها، وله و پادکست با موضوع ماه مبارک رمضان و مناسبت های این ماه، معرفی برنامه های رادیویی و تلویزیونی در فضای مجازی، ایجاد و بارگذاری صفحه ویژه در وب سایت مرکز از جمله اقدامات در نظر گرفته شده معاونت فضای مرکز اردبیل به مناسبت ماه مبارک رمضان است.