جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

استقبال گروه‌های نجومی کشور از سریال «گنج راه شیری» - صفحه محتوایی خبر

 

 

استقبال گروه‌های نجومی کشور از سریال «گنج راه شیری»

استقبال گروه‌های نجومی کشور از سریال «گنج راه شیری»


پخش سریال «گنج راه شیری» از شبکه "شما" با استقبال گروه های علمی کشور به ویژه انجمن های نجوم همراه شده است.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، سریال تلویزیونی «گنج راه شیری» از تولیدات صدا و سیمای مرکز گیلان با محوریت زندگی کوشیار دیلمی یکی از دانشمندان و منجمان قرن چهارم هجری است که این شب‌ها از شبکه باران و شبکه «شما» پخش می‌شود.
گنج راه شیری علاوه بر معرفی این دانشمند، سعی در بازیابی ارزش‌های رو به فراموشی دیگری نیز داشته است که از آن جمله می‌توان به زبان و گویش گیلانی برخلاف لحن باسمه‌ای آثاری که در جغرافیای این استان ساخته می‌شود اشاره کرد.
کوشیار گیلانی که داستان سریال حول شخصیت او شکل می‌گیرد، ریاضیدان و منجم قرن پنجم اهل روستایی به نام انبوه بوده که بیش از هزار سال قدمت دارد و این دو ویژگی در سریال‌هایی که تاکنون در گیلان ساخته شده وجود نداشته است.
فرهاد مهرانفر فیلمساز گیلانی کارگردانی و تهیه‌کنندگی این سریال را بر عهده داشته است.
«گنج راه شیری» توانسته است در مدت پخش، توجه مخاطبان را جذب کند و علاوه بر این، گروه‌های نجومی کشور هم با استقبال از تولید و پخش آن، خواستار ادامه تولید اینگونه مجموعه های نمایشی شدند.
گفتنی است قرار است یکشنبه 21 اردیبهشت ماه از ساعت 22:30 نیز گفت‌وگویی میان فرهاد مهران‌فر کارگردان این سریال با یاسمن آذرنیور مدرس انجمن نجوم ثاقب پیرامون مجموعه «گنج راه شیری»، ایده ساخت آن و نیز اهمیت پرداختن به مسائل علمی در قالب سریال‌های تلویزیونی و جایگاه این مجموعه در ترویج علم نجوم به صورت زنده در صفحه اینستاگرامی انجمن نجوم ثاقب صورت بگیرد.
علاقمندان می‌توانند برای مشاهده این گفت‌وگو و شرکت در آن به صفحه @thethaqib مراجعه کنند.