سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

استمرار موفقیت های شهر قالی سمنان - صفحه محتوایی خبر

 

 

استمرار موفقیت های شهر قالی سمنان

استمرار موفقیت های شهر قالی سمنان

استمرار موفقیت های شهر قالی سمنان

فیلم پویا نمایی افسانه شهر قالی تولید سیمای مرکز سمنان در نخستین جشنواره فیلم"سما" با موضوع سبک زندگی اسلامی و ایرانی، جایزه و تندیس زرین بهترین فیلمنامه پویا نمایی را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان، این چندمین موفقیت جشنواره ای پویا نمایی افسانه شهر قالی است. حمیدرضاحافظی کارگردان این اثر بلند پویانمایی تا کنون توانسته تندیس پروانه طلایی بهترین فیلمنامه بلند پویا نمایی، دیپلم افتخار بهترین فیلم بلند پویا نمایی از بیست و هشتمین جشنواره کودک و نوجوان اصفهان، جایزه بهترین انیمیشن سه بعدی از جشنواره بین المللی الغدیر نجف اشرف و لوح تقدیر و جایزه نقدی بخش پویا نمایی جشنواره بین المللی رشد و راهیابی به بخش مسابقه پنجمین دوره جشنواره فیلم عمار جشنواره عمار را در کارنامه جشنواره ای خود ثبت نماید.

« افسانه شهرقالی » قصه ­­ی پر ماجرای شهری است که مردمانش با یاد خدا و دلی آکنده از امید، زیباترین قالی های جهان را می بافند. در حالی که بیگانگان (آخرین نسل بازماندگان بیدهای غول پیکر) در صدد حمله به آنجا هستند و نوجوانی از آن دیار با قالیچه­ ی پرنده مصمم به نجات شهرقالی است.

لازم به ذکر است نخستین دوره این جشنواره با موضوع سبک زندگی اسلامی و ایرانی به دبیری مجتبی امینی عصر ۲۸ فروردین ماه برگزار شد و با معرفی برگزیدگان خود در بخش‌های داستانی، مستند، پویانمایی و فیلمنامه پایان یافت.