جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

آشنایی با مشاغل با کارتونی موزیکال - صفحه محتوایی خبر

 

 

آشنایی با مشاغل با کارتونی موزیکال

مجموعه انیمیشن (جیغیل میخواد بزرگ که شد )به کارگردانی و تهیه کنندگی برزو فرشاد در 13 قسمت 7 دقیقه ای  به سفارش واحد انیمیشن صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی تهیه و تولید می شود.  

فرشاد در گفتگو با خبرنگار ما گفت:  این مجموعه با تکنیک کات اوت اجرا می گردد و شیوه روایت آن موزیکال است.

وی افزود: راوی قصه، با شکلی ریتمیک و ضربی، داستان را نقل می کند ، فرم  بحرطویل  بر روایت داستان  غالب است و در جاهایی از داستان ریتم تبدیل به ترانه می شود تا برای مخاطب کودک ،شیرین و جذاب باشد تا راحت تر بتواند با شخصیت داستان ارتباط برقرار کرده و مضمون را درک کند.

وی اظهار داشت: این مجموعه روایت داستان زندگی، جيغيل پسر بچه اي كوچك و كنجكاو است که با پدر و مادر، پدر بزرگ و مادر بزرگش در خانه ای سنتی و قدیمی در شهر بیرجند زندگی می کنند ، او يك دغدغه ذهني دارد و آن پيدا كردن شغلي براي آينده اش است او نمی داند که در آینده می خواهد چکاره شود. جیغیل هر بار در اثر اتفاقی  مثل رسیدن نامه یا رفتن به مغازه برای خرید کردن و یا رفتن به مسافرت با شغلی جدید آشنا می شود و خواهان آن شغل می گردد و از آنجا که او هم  مثل همه كودكان، بازيگوش و دمدمي مزاج است هر شغل جديد به سرعت  آن را جذب می کند و تصميم مي گيرد تا وقتي بزرگ شد به آن كار بپردازد اما دیری نمی گذرد که با دیدن شغلی دیگر به شغل جدید علاقمند می شود و تصمیم می گیرد تا در آینده به آن کار مشغول شود به این ترتیب مخاطب در هر قسمت با مشاغل ، نحوه کار و همچنین محصول و کاربرد هر شغل آشنا می شود.

فرشاد با بیان اینکه مجموعه به مدت 4 ماه پیش تولید داشته است گفت: طراحی شخصیت ها به اتمام رسیده و مراحل انیمیت و تیتراژ را پشت سر می گذارد.

وی اظهار امیدواری کرد: مجموعه انیمیشن جیغیل میخواد بزرگ که شد تا پایان مرداد ماه سال 91 آماده پخش خواهد شد.

برخی از عوامل تولید عبارتند از:

نویسنده: لیلا صالحی - برزو فرشاد / طراح کاراکتر: آرتمیس حبیبی آزاد / طراح بکراند: الهه بهین / استوری بورد: برزو فرشاد / آهنگساز: بابک نصیری خواه


 alt
 alt