جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

اشک سیاه یوزپلنگ ایرانی جاری شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

اشک سیاه یوزپلنگ ایرانی جاری شد

اشک سیاه یوزپلنگ ایرانی جاری شد

اشک سیاه یوزپلنگ ایرانی جاری شد

مستند اشک سیاه به مدت 67 دقیقه با فرمت HD در سیمای مرکز سمنان تولید شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان تولید این مستند که از سال 1388 به منظور جستجوی یوز پلنگ در پارک ملی کویر استان سمنان آغاز شده بود بعد از 5 سال به پایان رسید و به زودی از شبکه های شما و شبکه استانی سمنان پخش خواهد شد.

اشک سیاه با هدف نشان دادن وضعیت در خطر انقراض یوزپلنگ ایرانی تولید شده تا مردم و مسئولین با همکاری یکدیگر در صدد حفاظت از این گونه بسیار نادر و ارزشمند برآیند.

فتح الله امیری تهیه کننده و کارگردان این مستند از استفاده 60 دوربین تله ای برای تصویر برداری ار یوزپلنگ ایرانی در تولید این مستند خبر داد و افزود : در تولید این مستند کارشناسان حفاظت محیط زیست همکاری قابل توجهی داشته اند . کارگردان اشک سیاه نکته قابل توجه این مستند را خط اشک مشکی زیر چشم یوزپلنگ بیان کرد و تصریح نمود نام این مستند از این نکته انتخاب شده است .

امیری تاکنون بارها در جشنواره های ملی و بین المللی موفق به دریافت تندیس سیمرغ بلورین، زرین، فیروزه ای ، برگ نقره ای و دیپلم افتخار شده است.

عوامل مستند اشک سیاه عبارتند از: نویسنده و کارگردان : فتح الله امیری ، مدیر تصویر برداری : نیما عسکری، پژوهشگر: محمد صادق فرهادی نیا و فتح الله امیری، تدوین: ابوالفضل عابدی و فتح الله امیری ، آهنگساز بابک میرزا خانی، صدا : فرزاد جعفریان ، دستیار کارگردان : مجتبی شیراوند، گرافیست : صادق رضا نیا ، مدیر هنری پس از تولید : مجید محمد دوست ، طراح لوگو: احسان جنتی، تهیه کننده : فتح الله امیری، مجری طرح: موسسه تصویر حیات وحش.