جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

اعلام اولویت های برنامه سازی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مرکز یاسوج در نشست خبری - صفحه محتوایی خبر

 

 

اعلام اولویت های برنامه سازی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مرکز یاسوج در نشست خبری

اعلام اولویت های برنامه سازی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مرکز یاسوج در نشست خبری

 

نشست خبری مدیرکل صداوسیمای مرکز کهگیلویه وبویراحمد بااصحاب رسانه و با محوریت برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز کهگیلویه وبویراحمد، مدیرکل صدا وسیمای مرکزاستان امروز در نشست با اصحاب رسانه، برنامه ها و اولویت های این مرکز در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را در حوزه های مختلف را اعلام کرد.

یوسف افشارنیا با اشاره به همبستگی مردم و مسئولین در چهل سال گذشته گفت: برای جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شبکه استانی دنا با توجه به رسالت رسانه ای خویش برنامه های مختلفی را در حوزه های صدا، سیما، خبر و فضای مجازی تدارک دیده است.

مدیرکل شبکه استانی دنا با اشاره به اینکه صدا وسیما زبان گویای مردم است گفت: باید به دور از دیدگاه های جناحی و سیاسی، با همگرایی و وحدت و با زبان هنر و رسانه حقایق را به زیبایی برای مردم به ویژه جوانان که بیش از همه در آماج هجمه دشمنان قرار دارند، تبیین کنیم، تا اثرگذاري لازم را داشته باشد.

وی ادامه داد: جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی را باید جشن پختگی فکری و اعتقادی ملت ایران دانست و رسانه و به ویژه صدا وسیما باید تلاش کند برنامه های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به بهترین نحو ممکن اجرا شود.

مدیرکل صدا وسیمای استان با تاکید براینکه باید از فرصت ۴۰ سالگی انقلاب برای امیدافزایی و نمایش اقتدار جمهوری اسلامی بهره گرفت گفت: مردم نقش اصلی را در مبارزه های انقلاب و حتی در این ۴۰ سال داشته اند و رسانه باید آنها را در برنامه ها و مستندهای خود تشریح کند.

وی در مورد برنامه های حوزه سیما گفت: ویژه برنامه های کارنامه، دستاورد،چهلچراغ، رهاورد و سایر برنامه های روتین شبکه استانی دنا با موضوع چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور استانداران اسبق استان، فرمانداران و مدیران کل و مسئولان دستگاهای اجرائی دراین برنامه ها به عملکرد خدمات نظام در چهار دهه گذشته می پردازند.

مدیرکل صداوسیمای مرکز کهگیلویه وبویراحمد به ساخت مستند های مختلف در حوزه سیما اشاره کرد و گفت: مستند آمیر احمد تقوی، فرزند آقامیر، مستند مسجد شهیدان گچساران، مستند کرامت ایل(زندگی نامه و مبارزات سیاسی مرحوم آیت الله سید کرامت اله ملک حسینی(ره) )، مستند زندگی حجت الااسلام سید علی اصغر حسینی امام جمعه شهر یاسوج از جمله مستندهایی است که در سیمای دنا یا تولید شده است یا در حال تولید است. افشارنیا با اشاره به اینکه صدا وسیما در برنامه های خود باید با بصیرت، هوشیاری، همدلی و احساس مسئولیت در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی نماد افتخار به گذشته و امید به آینده را ترسیم کند افزود: صداوسیمای مرکز استان با راهبرد تبیین خدمات ارزشمند انقلاب در 40 سال گذشته ۱۱عنوان برنامه سیما در ۵هزارو ۴۷۰ دقیقه درحال تهیه و پخش دارد.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه صدا ۹ عنوان برنامه با ۶هزار و۷۶۵ دقیقه درزمینه ۴۰سالگی انقلاب تهیه و در حال پخش است.

افشارنیا گفت: درحوزه خبرهم تهیه ۵ مستند باموضوع ارائه خدمات انقلاب و مقایسه دوران پیش وبعداز انقلاب ، ۱۵ تریبون آزاد، ۱۵گزارش ازخدمات نظام در۴۰سال گذشته و۱۵گزارش عملکرد و خدمات عمرانی در۴۰سال گذشته هم ازدیگر اقدامات انجام شده درزمینه ارائه خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به مردم بیان کرد.

مدیرکل صدا وسیما مرکز استان افزود: در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی دشمن به دنبال ایجاد جنگ روانی در خصوص دستاوردهای نظام به ویژه با راه انداختن جنگ اقتصادی است و برنامه هایی هم با رویکرد سیاه نمایی دوران پس از انقلاب و بزرگنمایی خدمات قبل از انقلاب دارد.

ترسیم افقی روشن و امید بخش برای آینده انقلاب اسلامی، تبیین دستاوردهای معنوی و کارنامه انقلاب، ترویج گفتمان انقلابی گری، بیان نقش امام و روحانیت در بیداری جامعه، افزایش شناخت نسبت به دشمن و تقویت احساس تعلق اجتماعی از مهمترین اهداف و محورهای برنامه های۴۰ سالگی انقلاب است که نباید آن را منحصر به ایام دهه‌ فجر دانست و در طول سال باید ساماندهی و اجرا شود.

در این نشست همچنین خبرنگاران خبرگزاری ها و مطبوعات استان با بیان نظرات و پیشنهادها ، و اعلام آمادگی بهتر و بیشتر خود برای همکاری با حوزه های مختلف برنامه سازی شبکه دنا سعی بر هرچه بهتر تهیه کردن برنامه های صداوسیما با محوریت 40 سالگی انقلاب شدند.