جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

اعلام برنامه های نوروزی صدا و سیمای البرز - صفحه محتوایی خبر

 

 

اعلام برنامه های نوروزی صدا و سیمای البرز

اعلام برنامه های نوروزی صدا و سیمای البرز

اعلام برنامه های نوروزی صدا و سیمای البرز

صدا و سیمای مرکز  البرز در نوروز 1395 با برنامه های متنوعی همراه شهروندان و میهمانان نوروزی استان البرز خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز برنامه ای با عنوان "صدای پای بهار " به مدت 3 ساعت از ساعت 21 تا 24 شب سال تحویل  از سیمای البرز میهمان شهروندان  البرزی خواهد بود .

در این برنامه ترکیبی - استودیویی تلاش شده است با آیتم های شاد و مهیج و اجرای موسیقی های زنده و حضور هنرمندان در استودیو  لحظات شادی برای همشهریان  ایجاد کنند.

گفتگوهای شاد و عیدانه با مردم در سطح استان و توصیف حال و هوای شهر و ارتباط با مسئولان استانی از دیگر آیتم های این برنامه خواهد بود .

برنامه "سبزه قبا " عنوان برنامه ویژه سال تحویل است که روز اول فروردین از ساعت 6 و سی دقیقه صبح به صورت ترکیبی- استودیویی  به روی آنتن سیمای البرز خواهد رفت .

همشهریان می توانند در این برنامه در لحظه تحویل سال میهمان شبکه البرز باشند. آیتم های این برنامه  به صورت تلفیقی از کلام ، نیایش ، شعرخوانی ، تلاوت قرآن و اعلام لحظه تحویل سال 1395 و موسیقی نقاره و ساز و دهل عید خواهد بود .

"سالی که نکوست" عنوان برنامه دیگری است که به مدت 60 دقیقه هر 2 شب از سیمای البرز میهمان یک شهرستان خواهد بود تا آداب و رسوم نوروزی را در تمام نقاط استان به تصویربکشد .در این برنامه تلاش شده که با همکاری مسئولان فرهنگی استان و شهرستانهای مختلف غذاهای محلی ، موسیقی های خاص عید باستانی در استان و نقاط گردشگری از زبان مردم هر دیار معرفی شود .در این برنامه شبانه جشن نوروز مردم در تمامی شهرهای استان با حضور مجریان و گزارشگران صدا و سیمای البرز به تصویرکشیده خواهد شد .

ویژه برنامه ایام نوروز نیز با عنوان "بهار دیمان " هر شب بصورت مسابقه تلفنی و زنده به مدت یک ساعت پخش خواهد شد . اطلاع رسانی از دستگاهها و ارگانهای خدمات رسان در ایام نوروز همچنین ارتباط مستقیم با راهیان نور در غرب و جنوب کشور  از آیتم های این برنامه است .

در رادیو البرز نیز  برنامه لحظه سال تحویل با عنوان "تحویل بهار" به تهیه کنندگی الهه بیات به مدت 180 دقیقه میهمان شنوندگان خواهد بود .در این برنامه تلاش شده است با ایجاد فضای پرنشاط و بهارانه لحظات شادی در لحظه تحویل سال ایجاد کنند.

از آیتم های این برنامه گفتگوهای شاد و عیدانه با مردم در سطح استان ، شیرینی فروشی ها ، گل فروشی ها ، راننده های مشغول کار و توصیف حال و هوای شهر و گفتگو در رابطه با برگزاری مراسم تحویل سال در آن نقاط مختلف استان و آداب و رسوم ویژه ی آن ، ارتباط با مسئولان استانی خواهد بود .

در لحظه  تحویل سال نیز برنامه  تلفیقی از کلام ، نیایش ، شعرخوانی ، تلاوت قرآن و اعلام لحظه تحویل سال 1395 و موسیقی نقاره و ساز و دهل عید خواهد بود .

برنامه "روایت " نیز در ایام نوروز 95 به صورت سه بخش 5 دقیقه ای با موضوع دیدو بازدید در سال نو به روی آنتن رادیو البرز خواهد رفت .

از آیتم های این برنامه می توان به  بخش های کوتاه بهاری و شاد برای ایجاد فضای لطیف و آرام بخش در برنامه ، اشاره به  آغاز زندگی موجودات و تحویل حال و احوال هستی به بهترین حال و یادی از کسانی که از دنیا رفته اند اشاره کرد .

"میهمان" عنوان برنامه دیگری است که در رادیو البرز با دعوت از بازیگران و خواننده های استان و گفتگو با آنها و همچنین  پخش سخنان مقام معظم  رهبری و رئیس جمهور در لحظه تحویل سال پخش خواهد شد..

برنامه "در کوچه باغ آغاز" نیز برنامه صبحگاهی رادیو البرز در ایام نوروز خواهد بود که به مدت 120 دقیقه  با رویکرد اطلاع رسانی و نشاط آفرینی از ساعت 10 الی 12 بطور زنده از شبکه استانی صدای مرکز البرز پخش خواهد شد.

برنامه عصرگاهی ایام نوروز نیز به عنوان "خوش بحال روزگار" به مدت 120 دقیقه با رویکرد تفریحی ، سرگرمی و اطلاع رسانی هر روز از ساعت 17 الی 19 از شبکه استانی صدای مرکز البرز پخش میشود .

آیتم ها این برنامه نمایشهای شاد و مفرح ، مسابقه تلفنی و پیامک، آشپزی و شیرینی پزی، پزشکی، رعایت نکات بهداشتی در تغذیه و سفر، ترانه ها و تصنیفهای  شاد محلی و ایرانی خواهد بود .

برنامه "هفت سین ایرانی " نیز هر روز  به مدت 45 دقیقه  به نقاط گردشگری استان البرز می پردازد.

همچین رادیو البرز به مناسبت روز 12 فروردین که روز جمهوری اسلامی ایران است  و روز طبیعت یک برنامه سی دقیقه ای تولید خواهد کرد.

در خلال برنامه های مختلف آنونس های مختلفی به صورت  ترکیبات کوتاه و شنیدنی برای معرفی برنامه شاد وادبی به همراه موسیقی باکلام و بی کلام ، موسیقی های شاد . پاپ . محلی .سنتی و...بهارانه پخش خواهد شد .

علاقمندان  می توانند روی  موج اف ام ردیف  94/9 مگاهرتز شنونده برنامه های رادیو البرز باشند.