جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

اعلام برنامه های نوروزی صدا و سیمای البرز - صفحه محتوایی خبر

 

 

اعلام برنامه های نوروزی صدا و سیمای البرز

اعلام برنامه های نوروزی صدا و سیمای البرز

 

صدا و سیمای مرکز  البرز در نوروز 1396 با برنامه های متنوعی همراه شهروندان و میهمانان نوروزی استان البرز خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز "سبزه قبا" عنوان ویژه برنامه روز تحویل سال 1396 خواهد بود که به صورت زنده از ساعات اولیه صبح 30 اسفند تا زمان سال تحویل از سیمای مرکز البرز پخش خواهد بود . سیزه قبا به مدت 300 دقیقه به صورت مستقیم به روی آنتن خواهد رفت .در این برنامه ترکیبی - استودیویی تلاش شده است با آیتم های شاد و مهیج و اجرای موسیقی های زنده و حضور هنرمندان در استودیو  لحظات شادی برای همشهریان  ایجاد کند.گفتگوهای شاد و عیدانه با مردم در سطح استان و توصیف حال و هوای شهر و ارتباط با مسئولان استانی از دیگر آیتم های این برنامه خواهد بود .همشهریان می توانند در این برنامه در لحظه  تحویل سال میهمان شبکه البرز باشند. آیتم های این برنامه  به صورت تلفیقی از کلام ، نیایش ، شعرخوانی ، تلاوت قرآن و اعلام لحظه تحویل سال 1396 و موسیقی نقاره و ساز و دهل عید خواهد بود .
"نسیم البرز" عنوان برنامه دیگری است که به مدت 60 دقیقه هر شب میهمان شهروندان البرزی خواهد بود . به تصویر کشیدن  آداب و رسوم نوروزی در تمام نقاط استان از مهمترین آیتم این برنامه است و تلاش شده که با همکاری مسئولان فرهنگی استان و شهرستانهای مختلف غذاهای محلی ، موسیقی های خاص عید باستانی در استان و نقاط گردشگری از زبان مردم هر دیار معرفی شود .در این برنامه شبانه جشن نوروز مردم در تمامی شهرهای استان با حضور مجریان و گزارشگران صدا و سیمای البرز به تصویرکشیده خواهد شد . همچنین ارتباط تلفنی با مسئولان مرتبط با سفرهای نوروزی مانند هواشناسی ، پلیس راهور ، راهداری ، هلال احمر ، اورژانس و....از آیتمهای این برنامه خواهد بود . همچنین در این برنامه  عکسهای ارسالی مردم در رابطه با نوروز به نمایش در خواهد امد .این برنامه هر شب از ساعت 20:45 تا 21:45 به صورت مستقیم پخش خواهد شد .
برنامه دیگر ایام نوروز 1396 در مرکز البرز با عنوان "دغدغه های یک عکاس" به صورت ده برنامه 20 دقیقه ای و با هدف  معرفی مکانهای گردشگری استان به روی آنتن خواهد رفت .
همچنین معاونت سیمای مرکز البرز با تهیه 40 کلیپ 3 دقیقه ای از مکانهای مختلف و دیدنی استان تلاش میکند  در فواصل برنامه های پخش شده در این خصوص به مردم آگاهی لازم را بدهد .
رادیو البرز نیز در نوروز 1396 با تدارک برنامه های متنوعی میهمان البرزنشینان و مسافران نوروزی خواهد بود.
 برنامه لحظه سال تحویل با عنوان "تحویل بهار" از ساعت 10 صبح روز سی اسفند تا ساعت 14:30 دقیقه همراه  شنوندگان رادیو البرز خواهد بود .در این برنامه تلاش شده است با ایجاد فضای پرنشاط و بهارانه لحظات شادی در لحظه تحویل سال ایجاد کنند. از آیتم های این برنامه گفتگوهای شاد و عیدانه با مردم در سطح استان، شیرینی فروشی ها ، گل فروشی ها ، راننده های مشغول کار و توصیف حال و هوای شهر و گفتگو در رابطه با برگزاری مراسم تحویل سال در آن نقاط مختلف استان و آداب و رسوم ویژه ی آن ، ارتباط با مسئولان استانی خواهد بود . اعلام لحظه تحویل سال 1396 و موسیقی نقاره و ساز و دهل عید از برنامه های ویژه این روز است .
برنامه "یک قدم تا بهار " نیز در شب قبل از سال تحول به مدت 120 دقیقه به صورت ترکیبی نمایشی و با هدف ایجاد یک شب شاد برای شنوندگان به روی آنتن خواهد رفت. از آیتم های این برنامه می توان به  بخش های کوتاه بهاری و شاد برای ایجاد فضای لطیف و آرام بخش در برنامه ، اشاره به  آغاز زندگی موجودات و تحویل حال و احوال هستی به بهترین حال و یادی از کسانی که از دنیا رفته اند اشاره کرد .
 برنامه " در کوچه باغ البرز " نیز برنامه صبحگاهی رادیو البرز در ایام نوروز خواهد بود که به مدت 120 دقیقه  با رویکرد اطلاع رسانی و نشاط آفرینی از ساعت 10 الی 12 بطور زنده از شبکه استانی صدای مرکز البرز پخش خواهد شد.
برنامه عصرگاهی ایام نوروز نیز با عنوان " خوش بحال روزگار " به مدت 120 دقیقه با رویکرد تفریحی ، سرگرمی و اطلاع رسانی هر روز از ساعت 17 الی 19 از شبکه استانی صدای مرکز البرز پخش میشود .آیتم ها این برنامه نمایش های شاد و مفرح ، مسابقه تلفنی و پیامک، آشپزی و شیرینی پزی، پزشکی، رعایت نکات بهداشتی در تغذیه و سفر، ترانه ها و تصنیفهای  شاد محلی و ایرانی خواهد بود .
برنامه "قلم چرخک " نیز  عنوان یکی دیگر از برنامه هایی است که در دو قسمت در ایام نوروز در روز های پنجشنبه از ساعت 21:30 تا 23  به بررسی فرهنگ عامه و اداب و رسوم مناطق مختلف استان خواهد پرداخت .
برنامه "صدای شهر" نیز یک برنامه ادبی است که روزهای چهارشنبه در ایام نوروز از ساعت 21:30 تا 23 پخش خواهد شد .در این برنامه به بررسی آئین نوروز در ادبیات ایران خواهند پرداخت .
در خلال برنامه های مختلف آنونسهای مختلفی به صورت  ترکیبات کوتاه و شنیدنی برای معرفی برنامه شاد وادبی به همراه موسیقی باکلام و بی کلام، موسیقی های شاد . پاپ . محلی .سنتی و...بهارانه پخش خواهد شد .
علاقمندان  می توانند روی  موج اف ام ردیف  94/9  مگاهرتز شنونده برنامه های رادیو البرز باشند.