سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

اعلام رویکردهای رسانه‌ای مراکز استانی صدا و سیما در هفته دولت - صفحه محتوایی خبر

 

 

اعلام رویکردهای رسانه‌ای مراکز استانی صدا و سیما در هفته دولت

رویکرد و شیوه‌نامه اجرایی و محتوایی عملکرد مراکز استانی صدا و سیما به مناسبت هفته دولت اعلام شد.

اعلام رویکردهای رسانه‌ای مراکز استانی صدا و سیما در هفته دولت

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، با توجه به نزدیکی هفته دولت و لزوم تدبیر ویژه شبکه‌های استانی در اقصی نقاط کشور در حوزه تولید و پخش برنامه‌های مختلف در این زمینه، رویکردهای رسانه‌ای مورد انتظار شامل سرفصل‌ها و مهم‏ترین ضوابط اجرایی و محتوایی در برنامه‏ سازی برای این شبکه‌ها توسط دکتر دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی ابلاغ شد.

بر این اساس دستورالعمل تفصیلی شامل محورهای محتوایی، ملاحظات اجرایی، تقویم مناسبت‏ ها و پیشنهادات نوآورانه برنامه‏ سازی صدا و سیمای مراکز استان‏ ها در چند بخش تدوین شده است.

بر اساس ابلاغیه معاون امور استان‌های صدا و سیما، انتظار می‏رود مراکز رسانه ملی در استان‌های مختلف، برنامه‏ ریزی و اهتمام لازم را در پرداخت هدفمند، امیدآفرین و تأثیرگذار با رویکردی واقع‏بینانه نسبت به اقدامات دولت یازدهم و برنامه‏ های دولت دوازدهم داشته باشند.

طبق ابلاغیه مذکور، سرفصل‌های محتوایی شامل تزریق روحیه نشاط، امید و خودباوری با پوشش اقدامات صورت گرفته‏ دولت، آشناسازی مردم با حقوق شهروندی، تبیین ابعاد و مولفه‌های مدیریت جهادی و شاخصه‌های دولت اسلامی، تبیین راه‌های موفقیت هر چه بیشتر دولت در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، تبیین ابعاد تروریسم و تشریح علل دشمنی با شهیدان رجایی و باهنر و ترور آنها و نیز اخلاق کارمندان و کارگزاران و معیارهای حکومت علوی به عنوان الگوی دولت اسلامی هستند.

در بخش ملاحظات اجرایی و محتوایی برنامه‌سازی هم برقراری ارتباط و تعامل موثر مدیران مراکز استانی با قوای سه گانه کشور،عزم جدی برای انعکاس دستاوردهای نظام، انعکاس شایسته دیدگاه‌ها و نظرات مقام معظم رهبری در خصوص دولت کارآمد و مردمی، ایجاد روحیه پرسشگری از نهادها و دستگاه‌های دولتی، انعکاس واقع‏نگرانه و منصفانه دستاوردهای دولت به دور از رویکردهای سیاسی، پوشش اخبار مربوط به سفر مسئولان و مقامات کشوری به استان‏ ها و افتتاح پروژه‏های مختلف و پرداخت شایسته به برنامه های دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی و ایجاد شغل در استان‌ها در دستور کار قرار دارد.

همچنین مقرر شده همزمان با هفته دولت نسبت به برقراری ارتباط شایسته با شبکه «شما»، حضور در شبکه‏ های سراسری و استفاده از ظرفیت رادیو نما توجه ویژه از سوی مراکز استانی رسانه ملی صورت بگیرد.