جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

اعلام ویژه برنامه‌های تاسوعا و عاشورای حسینی شبکه «شما» - صفحه محتوایی خبر

 

 

اعلام ویژه برنامه‌های تاسوعا و عاشورای حسینی شبکه «شما»

«مرد خاک» همراه با «هفت مرثیه» از عاشورا می‌گوید

اعلام ویژه برنامه‌های تاسوعا و عاشورای حسینی شبکه «شما»

 

مدیر شبکه «شما» گفت:ویژه برنامه‌های مختلفی همچون برنامه‌ های ترکیبی،مستند و فیلم‌ های تلویزیونی برای پخش از این شبکه طی روزهای تاسوعا و عاشورا در نظر گرفته شده‌ است.
به گزارش روابط عمومي معاونت استان ها دکتر مهدی قاسمی با اشاره به تدارک گسترده شبکه «شما» برای دهه اول محرم امسال اظهار کرد: بر این اساس طی روزهای گذشته، برنامه‌های مختلف تولیدی و مستند درباره آیین‌ها و سنت‌های اقوام مختلف ایرانی در قالب‌های گوناگون به روی آنتن این شبکه رفته است.
وی افزود: در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی هم ویژه برنامه‌های مختلفی در شبکه «شما» تدارک دیده شده که از آن جمله می‌توان به برنامه زنده اربعین ویژه این دو روز اشاره کرد.
مدیر شبکه «شما» با بیان اینکه این برنامه از ساعت 9 صبح روزهای تاسوعا و عاشورا شروع خواهد شد گفت: در این برنامه علاوه بر پوشش گسترده و همه جانبه مراسم سوگواری در سراسر کشور، مهمانان و کارشناسان مختلفی با موضوع تبیین شخصیت اباعبدالله(ع) و قیام عاشورا صحبت می‌کنند.
وی ادامه داد: آیتم‌های گوناگونی هم برای این برنامه در نظر گرفته شده که از آن جمله می‌توان به نوحه ‌‌سرایی در اقوام ایرانی با لهجه‌های مختلف اشاره کرد.
قاسمی خاطرنشان کرد: همچنین سه گروه تواشیح طی دو روز تاسوعا و عاشورا و در قالب این ویژه برنامه به نغمه‌سرایی نینوایی می‌پردازند.
مدیر شبکه «شما» با اشاره به پخش فیلم‌های تولیدی مراکز طی این دو روز عنوان کرد: فیلم‌های «مرد خاک» از مرکز چهارمحال و بختیاری در روز تاسوعا و «نمایش تمام شد» از مرکز تبریز به روی آنتن شبکه شما می‌روند.
وی گفت: برنامه «هفت مرثیه» نیز طی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی و از ساعت 19 مهمان خانه‌های ایرانیان می‌شود؛ در این برنامه علاوه بر پخش نغمه‌های آیینی محرم، پخش مراسم عزاداری و شام غریبان حسینی هم در نظر گرفته شده است.