سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

اعلام ویژه برنامه های صدا وسیمای خراسان رضوی در ایام سوگواری و عزاداری محرم - صفحه محتوایی خبر

 

 

اعلام ویژه برنامه های صدا وسیمای خراسان رضوی در ایام سوگواری و عزاداری محرم

اعلام ویژه برنامه های صدا وسیمای خراسان رضوی در ایام سوگواری و عزاداری محرم


مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی گفت:مراسم سوگواری و عزادران حسینی در ایام محرم در اقصی نقاط استان با پوشش گسترده رادیویی و تلویزیونی، با شکوه تمام به سمع و نظر مخاطبان می رسد.
محسن نصرپور مدیر کل صدا وسیما خراسان رضوی با بیان تسلیت ایام عزاداری و سوگواری حسینی گفت:محرم یادآور بزرگ ترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی در تاریخ بشری است.حماسه سرخ عاشورا ،حماسه انسان های پاک دل و راست قامتی است که عاشقانه به وصل الهی لبیک گفتند و در راه دین و عقیده از جان گذشتند.
وی با اشاره به پوشش گسترده صدا وسیمای خراسان رضوی از مراسم عزاداری در ایام محرم، افزود:در حوزه سیما پخش مراسم تعویض پرچم به صورت زنده از شبکه استانی و شبکه های سراسری به تهیه کنندگی علی خیابانی و پخش مراسم"سلام حسین"به صورت زنده از شبکه استانی و شبکه های سراسری روی آنتن می رود.
نصر پور با بیان اینکه برنامه های "شیرخوارگان حسینی" و"احلی من العسل"به تهیه کنندگی عباس غلام پور به صورت زنده از شبکه استانی و شبکه های سراسری پخش می شود.عنوان کرد:همچنین سخنرانی های مذهبی حرم رضوی و مرثیه آفتاب به صورت روزانه از حرم رضوی شامل مداحی ،کارشناسی و..به تهیه کنندگی علی محمد کاظمیان پور پخش می شود.و پخش زنده مراسم تاسوعا و عاشورا حرم رضوی و ورودی های حرم به تهیه کنندگی گروه معارف اسلامی رو انتن می رود.
مدیر کل صدا و سیما خراسان رضوی گفت:در حوزه صدا برنامه حسینیه دل به تهیه کنندگی رضا سلیمانی به مدت ۹۰ دقیقه روی آنتن می رود واز آیتم های این برنامه میتوان به گزارش مردمی،گزارش از شهر ها و حرم مطهر،گفتار مجری و نمایش نام برد.
وی با اشاره به حوزه برون مرزی افزود: دربخش تاجیکی برنامه حماسه حسینی در ۱۲ برنامه و مدت هر برنامه ۱۵ دقیقه پخش می شود وگفتار،کارشناسی،آوا و نوای محرم،داستان کربلا از زمان ورود امام حسین(ع) به کربلا تا لحظه شهادت از آیتم های این برنامه است.همچنین نویسندگی ،تهیه کنندگی و گویندگی این برنامه بر عهده حمید حاتم زاده مقدم است وصدا برداری این برنامه حسین اکبری بر عهده دارد.
نصر پور در ادامه گفت:در بخش دری نیز برنامه "روایت دل دادگی "به مدت ۲۰ دقیقه در ۱۳ برنامه اجرا می شود.تهیه کننده این برنامه بر عهده مریم بذرگری می باشد.همچنین برنامه "نغمه های عاشورایی"به تهیه کنندگی عبدالحکیم وفا در ۱۳ برنامه به مدت ۳۰ دقیقه روی انتن می رود.

ودر بخش ازبکی نیز ویژه برنامه تاسوعا و عاشورا به تهیه کنندگی وحیده اسکندری و امید صفایی نیا به مدت ۱۲ دقیقه پخش می شود.گفتار ،اوا و نواهای ازبکی محرم،از آیتم های این برنامه می باشد.