سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

آغاز اجرای نظام نوین ارزیابی عملکرد در مرکز خراسان رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

آغاز اجرای نظام نوین ارزیابی عملکرد در مرکز خراسان رضوی

نظام ارزیابی عملکرد نیروی انسانی مبتنی بر 360 درجه قطعاً در کیفیت تولید و اثر بخشی در مخاطب مؤثر است.

معاون برنامه ریزی و نظارت سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در نشست آغاز اجرای طرح نوین ارزیابی عملکرد نیروی انسانی در رسانه ملی، نظام نوین ارزیابی ها را با رویکرد ارزیابی عملکرد سازمان نسبت به نیروی انسانی و بالعکس ودیدگاه کارکنان  نسبت به سازمان  توصیف و خاطرنشان کرد: در متدولوژی جدید مدیریت نیروی انسانی ، بهبود  توانمندی ها و توجه به شایستگی های نیروی انسانی کانون توجه قرار گرفته است.

دکتر حسن خجسته که در جمع مدیران و کارکنان صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی سخن می گفت با اشاره به اینکه عملکرد نیروی انسانی در سازمان شامل دو مؤلفه ارزیابی شایستگی های عملکردی و همچنین ارزیابی نتایج عملکرد است، افزود: برایند این دو مولفه، نگاه همه جانبه کارکنان به وضعیت خود، دیدگاه او از رفتار سازمان و همچنین رویکرد همکاران و مدیران مستقیم و غیر مستقیم نسبت به فعالیت نیروها را شامل می شود که در نظام گذشته کمتر به آن توجه شده و در نظام جدید به آن پرداخته می شود.

وی توجه به شایستگی های فردی را مهمترین برایند نظام نوین ارزیابی 360 درجه عنوان و تصریح کرد:

alt

از آنجا که مرکز خراسان رضوی از نظر کمی و کیفی از تراز ملی برخوردار است این مرکز به عنوان مرکز پیشگام در اجرای نظام نوین ارزیابی عملکرد نیروی انسانی برگزیده شده است.

حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی هم در سخنانی با برشمردن ویژگی های مذهبی جغرافیایی، بافت شهری و آسیب اجتماعی مطرح در استان خراسان رضوی، تأکید کرد: جایگاه خطه خراسان رضوی به ویژه شهر مشهد که در طول تاریخ منشاء ظهور بسیاری از چهره های علمی مذهبی بوده است، نیازمند ارزیابی دقیق از عملکرد نیروی انسانی فعال در نهادهای دولتی به ویژه صدا و سیمای استان است.

وی تصریح کرد، ارزیابی عملکرد نیروی انسانی در مرکز خراسان رضوی با 24 هزار ساعت تولید و پخش برنامه، یقیناً در پیدایی نقاط ضعف و قوت و در نتیجه بهبود عملکرد آن نقش خواهد داشت.

ایشان  همچنین  اعلام آمادگی نمود که مرکز  با تمام توان برای توفیق  این پروژه  سازمانی  همکاری داشته باشد.