جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

آغاز ارسال سیگنال شبکه تلوزیونی HD در استان قم - صفحه محتوایی خبر

 

 

آغاز ارسال سیگنال شبکه تلوزیونی HD در استان قم

ارسال سیگنال شبکه تلویزیونی HD در ایستگاه کمرکوه فرستده رادیو تلویزیونی صدا و سیمای مرکز قم آغاز شد تا تعداد شبکه های تلویزیونی دیجیتال قابل دریافت در استان به ۲۵ شبکه برسد.

جمعی از مدیران صدا و سیمای مرکز قم به همراه حجت الاسلام صالحی منش استاندار قم با حضور در ایستگاه کمرکوه فرستده رادیو تلوزیونی صدا وسیمای مرکز قم از نزدیک در جریان روند توسعه ارسال سیگنال شبکه های دیجیتال در استان قم قرار گرفتند.

ارسال سیگنال 25 شبکه دیجیتال تلوزیونی، 9 شبکه آنالوگ تلوزیونی و 21 شبکه رادیویی از فرستنده های صدا و سیما در استان قم می باشد که پس از تهران اولین استانی است که در کشور  امکان دریافت شبکه HD  را در اختیار دارد.

امکان دریافت شبکه های تلویزیونی سایر استان ها بصورت دیجیتال تا 50 شبکه در استان قم وجود دارد که این کار مستلزم افزودن فرستنده های پرقدرت دیجیتال دیگری است.

شبکه HD بیست و پنجمین شبکه دیجیتال تلویزیونی قابل دریافت در استان قم هم اکنون با  تکرار 6 ساعت برنامه در 24 ساعت در استان قم بصورت پخش آزمایشی قابل دریافت است.

حجت الاسلام صالحی منش استاندار قم در این بازدید با اشاره به اینکه صدا وسیما در ارتقاء سطح فرهنگ عمومی وظایف خطیری بر عهده دارد، اظهار کرد: برای رسیدن به اهداف والای نظام جمهوری اسلامی راه طولانی در پیش داریم.

alt