حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۷

آغاز تصويربرداري سريال پرواز پروانه را ببين با حضور معاون امور استان هاي صداوسيما - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

آغاز تصويربرداري سريال پرواز پروانه را ببين با حضور معاون امور استان هاي صداوسيما

آغاز تصويربرداري سريال پرواز پروانه را ببين با حضور معاون امور استان هاي صداوسيما

 

مراسم آغاز تصويربرداري سريال «پرواز پروانه را ببين» در حسينيه اعظم زنجان با حضور دكتر دارابي معاون امور استان هاي سازمان صدا و سيما و مديران دستگاه هاي اجرايي استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي معاونت امور استان ها، دکتر دارابی در اين مراسم گفت: تعميق انديشه‌هاي ديني و تبيين فرهنگ، ترويج قانون، هنجارهاي زندگي، سبك و سياق‌هاي تازه، شكل‌گيري فكر و عقيده، كنترل اجتماعي از كاركرد رسانه‌ است و رسانه‌ها به‌ علت ارتباط با طيف گسترده‌اي از افراد جامعه، قابليت دارد در بسياري موارد بر رفتارها و بعضا نگرش‌هاي آن ها تاثيرات عميق و بنيادين داشته باشد.
معاون امور استان ها ي سازمان صدا و سيما گفت: پيام‌هاي انتقال داده شده با اين ابزار قدرتمند و پرنفوذ باعث متعادل‌كردن روابط انسان‌ها و شكل‌دهنده اعمال آن ها در عرصه حيات فردي يا اجتماعي مي‌شود و انتقال مفاهيم اخلاقي به كمك رسانه‌ها مي‌تواند وسيله‌اي براي هدايت افراد جامعه در پيروي از قوانين و هنجارها باشد.

وي افزود: توليد اينگونه سريال ها، نياز مردم هم هست، تا به اين وسيله و از طريق رسانه خانواده ها با مسائل اجتماعي بيشتر آشنا شوند و اين موضوع مي تواند در تسريع روند كاهش آسيب هاي اجتماعي موثر باشد.
مديركل صدا و سيماي مركز زنجان هم در اين مراسم گفت: تلويزيون، راديو، سينما، ماهواره، اينترنت، و... در زمره رسانه‌هاي جمعي مي‌تواند نقش بسيار تاثيرگذاري در حيات اجتماعي و مشخصا برون رفت از آسيب‌هاي اجتماعي داشته باشد.

صفري با بيان اينكه همواره بررسي و ريشه‌يابي موضوع آسيب‌هاي اجتماعي به عنوان يك اولويت مهم در برنامه سازي شبكه اشراق مدنظر بوده افزود: هدف و پيام اصلي سريال «پرواز پروانه را ببين»، آگاهي بخشي و كاهش آسيب هاي اجتماعي است.

ظريف تهيه كننده اين سريال هم با بيان اينكه مجموعه 26 قسمت 35 دقيقه اي «پرواز پروانه را ببين» با حضور تعدا زيادي از بازيگران مطرح كشوري و شبكه اشراق در صدا و سيماي مركز زنجان توليد مي شود.
وي افزود: ژانر اين فيلم نامه اجتماعي با موضوع اعتياد، طلاق و آسيب هاي اجتماعي، در شبكه اشراق توليد خواهد شد.

وي در خصوص شروع توليد اين مجموعه عنوان كرد: كار توليد اين سريال پس از بررسي و تأييد فيلم نامه در شوراي طرح و برنامه مركز به كارگرداني صادقي جهاني آغاز مي شود.