جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

آغاز تصویربرداری تله فیلم «برایت انار دان کرده بودم » در مرکز کردستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

آغاز تصویربرداری تله فیلم «برایت انار دان کرده بودم » در مرکز کردستان

آغاز تصویربرداری تله فیلم «برایت انار دان کرده بودم » در مرکز کردستان

 

تصویربرداری تله فیلم «برایت انار دان کرده بودم» با حضور امان اللهی مدیر کل مرکز از تولیدات صدا و سیمای مرکز کردستان در منطقه اورامان آغاز گردید.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کردستان: امان اللهی مدیر کل صدا و سیمای مرکز کردستان که به همراه جمعی از مدیران در صحنه تصویربرداری تله فیلم حضور داشت در دیدار با عوامل اجرایی این فیلم ضمن حمایت از تولید برنامه های فرهنگی و دینی اسلامی گفت: در این برهه حساس زمانی که دشمنان ما علیه نظام و انقلاب توطئه چینی کرده و سبک زندگی ایرانی اسلامی را مورد هجوم فرهنگی قرار داده اند، ساخت و تولید اینگونه فیلم ها می تواند توطئه های آنان را نقش بر آب کند.
جمیل مفاخری تهیه کننده و کارگردان تله فیلم  90 دقیقه ای «برایت انار دان کرده بودم» داستان فیلم را روایتی از زندگی پیرمرد و پیرزن روستایی که پسرشان به عنوان معلم روستا در رودخانه سیروان غرق می شود و زندگی آنها را متاثر می سازد بیان می کند.
رودخانه سیروان روستای سلین در منطقه اورامانات کردستان را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم کرده است و مردم بوسیله پل چوبی قدیمی و لرزان  به دو طرف روستا رفت و آمد دارند. ده سال پیش "کاژان" معلم روستای سلین برای نجات دو تا از دانش اموزان اش که داخل رودخانه عمیق روستا افتاده بودند خودش را به داخل آب می اندازد و آنها را نجات می دهد اما متاسفانه خودش در آب غرق می شود و پس از سه روز جنازه او را در چند کیلومتر ان ورتر پیدا می کنند. مادرش"دایه رزبار"چون در آن روز شوم برایش انار دان کرده بود و منتظر بود که برگردد و به او انار دان کرده بدهد، اکنون به یاد او هر ساله در روز غرق شدن پسرش انار دان می کند و به داخل رودخانه سیروان می ریزد . مردم دو طرف روستا بر سر مسائل مختلف مربوط به روستا مدام با همدیگر درگیری و اختلاف دارند تا اینکه معلم فداکار به فکر ساخت پلی برای روستا می افتد و ....
تهیه کننده و کارگردان: جمیل مفاخری / تصویربردار: حسن اصلانی / صدابردار: ارسطو مفاخری / مدیر تولید: علی ملائی / بازیگران: فرشید گویلی، شیما ملائی، فرمیسک سلیمانی، محمد جواد سلطنت، شب بو سلیمانی و جلیل بستام.