سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

آغاز تصویربرداری مستند تلویزیونی "سیـد عشـق" - صفحه محتوایی خبر

 

 

آغاز تصویربرداری مستند تلویزیونی "سیـد عشـق"

آغاز تصویربرداری مستند تلویزیونی

 

مدیرکل مرکز در آئین آغاز تصویربرداری مستند "سید عشق" که با حضور مسئولین استان در محل مسجد تاریخی خانم زنجان انجام شد، با ادای احترام نسبت به روح بلند مرحوم آیت الله سیداسماعیل موسوی زنجانی امام جمعه فقید زنجان ، این روحانی مجاهد را متخلق به اخلاق اسلامی و پدر دوشهید بزرگواری نامید که عمری را در راه خدمت به اسلام و انقلاب مجاهدت نمود.
آقای صفری با اشاره به جایگاه رفیع روحانیت شیعه در جامعه افزود: پرداخت به دوران پرافتخار زندگی این عالم جلیل القدر از جمله امور با اهمیت فرهنگی است که متاسفانه مغفول واقع شده و خوشحالیم که امروز به یک مطالبه اصلی مردم مومن زنجان در خصوص مرحوم آیت الله موسوی زنجانی عمل می شود.
وی اعتبار اولیه تولید این مستند را 400میلیون ریال اعلام کرد و افزود: این مستند بازسازی در سه قسمت30دقیقه ای در استان های زنجان، تهران، قم، خراسان رضوی و گیلان تصویر برداری شده و در اواخر اردیبهشت ماه سال آینده پخش خواهد شد.
مرحوم آیت الله سید اسماعیل موسوی زنجانی(میرآقا) در سال1300 هجری شمسی در روستای پری منطقه ماهنشان از توابع استان زنجان به دنیا آمد.
ایشان تحصیل را از مکتب خانه شروع کرد سپس هم‌زمان با اواخر سلطنت رضا خان به همراه استاد خویش شیخ عزیزالله خسروی به زنجان آمد و در این دیار به دروس حوزوی پرداخت و در ذیقعده سال ۱۳۵۹ ه.ق به شهر مقدس قم هجرت کرد و تا سال ۱۳۵۲ه.ش در آن شهر در مجضر حضرات آیات عظام خسروی،  مدنی، موسی زنجانی،  بروجردی،  محقق داماد و امام راحل(ره) به تحصیل پرداخت.
پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی حضرت امام(ره) درتیرماه1360 طی حکمی ایشان را به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان منصوب کردند.
آیت الله سید اسماعیل موسوی زنجانی پس از یک عمر تلاش و مجاهدت در راه اسلام و قرآن در 27آذرماه1381 حین زیارت مضجع شریف حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در اثر ایست قلبی به فرزندان شهیدش پیوست.