سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

آغاز تصویر برداری سریال تلویزیونی شهید دکتر مجید شهریاری در زنجان - صفحه محتوایی خبر

 

 

آغاز تصویر برداری سریال تلویزیونی شهید دکتر مجید شهریاری در زنجان

آغاز تصویر برداری سریال تلویزیونی شهید دکتر مجید شهریاری در زنجان

 

در آئینی با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رئیس مرکز سیمای استان ها، مسئولین سازمان انرژی اتمی، امام جمعه و استاندار زنجان و مدیران کل ادارات استان تصویربرداری سریال فاخر« میراث مجید» با موضوع زندگی پربرکت شهید دکتر مجید شهریاری آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، امیر سرتیپ امیر حاتمی در ‌‌مراسم آغاز تصویربرداری سریال شهید شهریاری با گرامیداشت یاد و خاطره این شهید والامقام اظهار داشت: پس از شهادت این دانشمند عزیزمان، ‌همکاران و دوستانشان از ‌فضائل این شهید بزرگوار بسیار سخن گفته اند ، ‌شهید شهریاری اسوه و الگوی جوانان در اخلاق و پشتکار است و کار با ارزشی در گرامیداشت یاد این شهید آغاز شده است که جای تقدیر دارد.

وزیر دفاع با قدردانی از دست‌اندرکاران ساخت ‌این سریال ارزشمند بویژه صداوسیمای استان افزود: ‌امیدواریم این سریال در خور شأن این شهید بزرگوار بوده و از تمام مسئولان استان می‌خواهم نهایت همکاری را برای تولید این اثر ارزشمند داشته باشند تا نسل امروز و آتی میهن مان با ابعاد مختلف شخصیتی این شهید بزرگوار بیشتر آشنا شوند.

وی با اشاره به مشارکت وزارت دفاع در ساخت سریال شهید شهریاری تصریح کرد: ‌شهدا نزد خداوند زنده‌اند و صاحب بهترین روزی‌ها، ‌از همین رو باید قدردان جایگاه شهدا باشیم و با تمام وجود یاد و خاطره آنان را زنده نگه داریم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان هم با اظهار خرسندی از  تولید این مجموعه تلویریونی فاخر، با اشاره به شخصیت این شهید والامقام اظهار داشت: جنبه‌های بسیار ارزشمندی در شخصیت ایشان بود که باید بگوییم ایشان استاد اخلاق بود و کمال معنوی و فضائل اخلاقی که در ایشان وجود داشت، عملأ کلاس های درسش را مبدل به تدریس درس معنویت، اخلاق و تدین می‌کرد.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی افزود:  به نظر من جنبه‌های معنوی شخصیت دکتر شهریاری در کنار  برجستگی  در حوزه تخصصی دانش هسته‌ای، شخصیتی ابدی و چهره ای ماندگار در کشور مان به وجود آورد و این گام در تولید سریال تلویزیونی با موضوع زندگی پربار آن شهید عزیز، اجر اخروی فراوان در پی دارد.

رئیس مرکز سیمای استان ها در این مراسم ضمن ابراز خشنودی از تولید این اثر فاخر تلویزیونی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت های استانی برای خلق اثار تلویزیونی تجربه ای موفق است و سابقه دیرینه علمی، عرفانی و دینی استان زنجان، ظرفیت مناسبی را بمنظور به تصویر کشیدن زندگی نامه مفاخر این استان ایجاد نموده که شهید راه علم دکتر مجید شهریاری از نمونه بارز آنها است .

فاطمی افزود: ما هرجا که به استان ها، اعتماد کرده و سرمایه گذاری کرده ایم، اثرات و برکات فراوانی داشته که نمونه بارز آن سریال فاخر مجید فرزند ایران است و در آینده نزدیک شاهد تولید سریال شیخ شهاب الدین سهروردی خواهیم بود.

وی از تلاش شبانه روزی کارکنان مرکز در ایام تعطیلات نوروزی، شیوع ویروس کرونا و پوشش برنامه های متفاوت محرم امسال تشکر کرد و افزود: پخش تصاویر تاثیر گذار بزرگترین کاروان کمک های مومنانه همزمان با یوم العباس پیام هایی از مودت، همدلی، اتحاد و نوع دوستی مردم زنجان که به حق پایتخت شور و شعور حسینی است به جهان مخابره کرد و تبدیل به الگویی در جغرافیای کشورمان شد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان هم  با اشاره به ابعاد شخصیتی شهید شهریاری گفت: این شهید والامقام علاوه بر تخصص فراوان در حوزه علوم هسته ای برجستگی های فراوان دینی ، مذهبی ، اعتقادی و اخلاقی داشت .

آقای لطیفی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای آغاز تولید این سریال فاخر تصریح کرد:  فیلنامه این سریال پس انجام تحقیق و پژوهش نگارش و نهایی شده و این مجموعه فاخر تلویزیونی مقاطعی از زندگی پربرکت این شهید عزیز را به تصویر خواهد کشید.

وی ادامه داد: این سریال در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای به کارگردانی حسین تبریزی، تهیه‌کننده گی مصطفی علمی‌فرد، نویسندگی حسن عطارها ، فاطمه حیدری و دادرس و با مشارکت سازمان انرژی اتمی و وزارت دفاع و استانداری زنجان تولید می‌شود.

آقای لطیفی افزود : 5 بازیگر برای ۵ مقطع از دوران زندگی شهید شهریاری درنظر گرفته شده است که "کاوه خداشناس" از دوران لیسانس به بعد این شخصیت را بازی می‌کنند. "فرحان فرحناک" از ۱۸ سالگی تا ۲۳ سالگی و برای ۵ سالگی، ۸ سالگی و ۱۳ سالگی هم بازیگرانی شناسایی و انتخاب شده‌اند.

شهید دکترمجید شهریاری استاد دانشگاه شهید بهشتی و از دانشمندان هسته‌ای ایران بود که در سال 1345 در زنجان متولد شد و در هشتم آذر ماه 1389 توسط منافقان کوردل در یک عملیات تروریستی به شهادت رسید.

خاطرنشان می شود وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با حضور در زنجان از مراحل تصویربرداری سریال فاخر شهید شهریاری بازدید کرده و از نزدیک در جریان روند تولید این سریال قرار گرفت .