سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

آغاز تصویر برداری سریال داستانی خانه آقاجان در صدا و سیمای مرکز زنجان - صفحه محتوایی خبر

 

 

آغاز تصویر برداری سریال داستانی خانه آقاجان در صدا و سیمای مرکز زنجان

آغاز تصویر برداری سریال داستانی خانه آقاجان در صدا و سیمای مرکز زنجان

 

صدا و سیمای مرکز زنجان با هدف ارج نهادن به صنایع دستی و فرهنگ غنی بومی و محلی، در کنار تشویق هنرمندان و توسعه اشتغال سریال تلویزیونی طنز با عنوان «خانه آقاجان» را در دست تولید دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، سریال داستانی خانه آقاجان، روایتگر خانواده ای است که پدرشان از دیر باز در حوزه صنایع دستی فعال است و دختران وی که همگی ازدواج کرده اند در کنار همسرانشان  تحت سرپرستی پدر، در صدد توسعه صنعت دستی ملیله سازی، افزایش مقدار و کیفیت تولید، صادرات و اشتغال زایی هستند.

  پسر این خانواده که در مسیر تحقق آرزوهای دور و درازش جلای وطن کرده و در خارج از کشور بسر می برد تحت تاثیر جامعه مادی گرای غرب است و به همه چیز از بعد مادیات می نگرد، رابطه خوبی با دامادها ندارد و به تصمیم جدید خانواده مشکوک است و این اختلافات و تفاوت ها ماجراهای تلخ و شیرینی را رقم زده و مجموعه ای تماشایی را میهمان خانه های مخاطبان خواهد کرد .

در این سریال سعی شده با بهره گیری از مولفه های بومی و محلی علاوه بر پرداخت به فرهنگ و سنت های بومی استان لحظات شاد مفرحی برای بینندگان فراهم شود .

 تهیه کننده این سریال حاتم معصومی با کارگردانی علی حسن زاده و بازی هنرمندانی چون آتش تقی پور، فاطمه شکری، شهرام عبدلی، علی اسدی و .... است که در30 قسمت 35 دقیقه ای از شبکه اشراق و شبکه سراسری شما پخش خواهد شد.

در این راستا مدیرکل صداوسیما از مراحل تصویربرداری این سریال بازدید کرد .

مدیرکل مرکز در این بازدید ، رسالت رسانه استانی را تبلیغ فرهنگ غنی محلی و حمایت از صنایع بومی در قالب تولید برنامه های نمایشی و با هدف توسعه اشتغال و گردشگری عنوان کرد.

آقای لطیفی با اشاره به اثرگذاری تولیدات نمایشی تصریح کرد: بررسی برنامه های نمایشی بویژه در ژانر طنز که در سالیان اخیر تولید و از شبکه های مختلف رسانه ملی پخش شده است موید این مطلب است که جاگذاری پیام و آموزش در این نوع برنامه ها، تاثیر و ماندگاری طولانی مدتی در اذهان مخاطبان دارد.

رئیس رسانه استانی فرهنگ بومی و هنر های دستی استان را غنی برشمرد و افزود: استفاده از لوکیشن هایی که به نوعی تبلیغ کننده میراث فرهنگی، مشوق گردشگری و عامل اشتغال در این حوزه است، اولویت این فیلم داستانی است.

آقای لطیفی پرداخت به موضوعاتی مانند تکریم بزرگان خانواده، جهش تولید، اهمیت صنایع دستی مانند صنعت ظریف ملیله در اقتصاد استان را در کنار تشویق هنرمندان باتجربه از دیگر شاخصه های این اثر تلویزیونی برشمرد.