سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

آغاز جشنواره فیلم های دفاع مقدس از شبکه شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

آغاز جشنواره فیلم های دفاع مقدس از شبکه شما

جشنواره فیلم تلویزیونی هفته دفاع مقدس که از شب گذشته با پخش فیلم آوان از شبکه شما آغاز شده  با فیلم های سایه سار مهر، عهدی بسته با تو، رادیو آبادان و ناشناس ادامه خواهد یافت.

فیلم تلویزیونی «سایه سار مهر» به کارگردانی عبدالله باکیده  و تهیه کنندگی رامین عباسی زاده در صدا و سیمای مرکز خوزستان تهیه و تولید شده که سه شنبه ساعت 23 از شبکه شما روی آنتن می رود. 

این فیلم تلویزیونی، داستان جوانی را روایت می کند که پس از 2 بار فرار کردن از سر سفره عقد، در جاده های فرعی زیرنظر نیروهای دشمن با پیرزنی آشنا می شود و بعد ازمدتی، متوجه می شود که او پیرزن نیست بلکه او یک دختر جوان عراقی است.

علی قربان زاده، لیلا بلوکات، رسول بهارانگیز، محمد عفراوی و... بازیگرانی هستند که در این فیلم تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته اند.

کار تصویربرداری این فیلم در مناطقی از آبادان، شلمچه و تهران انجام گرفته است.

فیلم تلویزیونی "عهدی بسته‌ام با تو" به کارگردانی یاسر طالبی چهارشنبه ساعت 23 از شبکه شما پخش می شود.

alt

این فیلم به تهیه‌کنندگی میترا روحی‌منش و بر مبنای فیلمنامه یاسر طالبی و یاسر خمسی تهیه شده و درباره بمباران نیروگاه نکا در سال 67 در جریان جنگ است و در صحنه‌هایی از فیلم بمباران این نیروگاه بازسازی شده است.

فیلم "عهدی بسته‌ام با تو" در سیمای مرکز مازندران تولید شده و غلامرضا علی‌اکبری، فرامرز رجبی، مسعود جمالی، داریوش شافی، مهدی خلیلی و عباس ابوالحسنی بازی کردند.

فیلم زندگی شهیدرهبر گزارشگر رادیو آبادان در صدا و سیمای مرکز آبادان ساخته شده است که حمیدرضا هنری، این فیلم را براساس نوشته اسماعیل میهن دوست و محمد بیات و بازنویسی محمد هادی کریمی کارگردانی کرده است.

"رادیو آبادان" ماجرای شهید غلامرضا رهبر گزارشگر رادیو آبادان در روزهای آغازین محاصره شهر آبادان است که تصمیم می گیرد برای ماندن مردم در شهر، گزارش های ویژه بگیرد و این دستخوش ماجرای زندگی او در آن روزها می شود. این فیلم روایت مقاومت مردم آبادان در روزهای آغاز جنگ تحمیلی و زندگی شهیدغلامرضا رهبر است.

این فیلم را علی کلیج تهیه کرده است و محمد مطیع، شهروز دل افکار، علی سلیمانی، حمید هدایتی، نادر فلاح، محمدرضا علی اکبری، سعید مینا روش، بدرالسادات برنجانی، پانته آ مهدی نیا و پیام دهکردی در آن نقش آفرینی کردند.

فیلم تلویزیونی «ناشناس» به کارگردانی حمید بهمنی و تهیه کنندگی الهام پیرهادی تولید صدا و سیمای مرکز کرمانشاه، جمعه 4 مهر ماه ساعت 23 از شبکه شما روی آنتن می رود.

داستان در زمان سال‌هاي پاياني جنگ تحميلي عراق عليه ايران اسلامي اتفاق مي افتد. از مدت‌ها قبل خانواده موسي و گلاب روز مبارك نيمه شعبان را براي مراسم عقد كنان اين دو جوان در نظر گرفته اند، يك سال از اعزام اين جوان خوش چهره و رعنا به جبهه مي گذرد و در آخرين تماس تلفني او قول داده چند روز قبل از مراسم مرخصي گرفته و براي تدارك عقد به تهران باز گردد، در جبهه عمليات بزرگي پيش رو است. عمليات آغاز مي شود و او در يك حركت تعجب انگيز باعث نجات همرزمش مي شود. در همان موقع او هدف خمپاره دشمن قرار مي گيرد، مجروح شده و نيمي از صورتش دچار جراحت شديد مي شود . چندي بعد او را پيدا مي‌كنند كه ...

بابک انصاری، محمد حاتمی، هیلا خسروی و خسرو شهران در فیلم تلویزیونی « ناشناس » به ایفای نقش پرداخته اند.