سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

آغاز رسمی پخش ۲۴ ساعته برنامه های صدا و سیمای استان مرکزی - صفحه محتوایی خبر

 

 

آغاز رسمی پخش ۲۴ ساعته برنامه های صدا و سیمای استان مرکزی

آغاز رسمی پخش ۲۴ ساعته برنامه های صدا و سیمای استان مرکزی


درآستانه دهه کرامت در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان استانی همزمان با آغاز پخش ۲۴ ساعته برنامه های صدا و سیمای استان مرکزی  36 پروژه فنی و عمرانی این سازمان هم به بهره‌برداری رسید.
این طرح ها شامل سامانه دیجیتال ایستگاه روستایی است که با بهره‌برداری از آن 22 هزار نفر از مزایای این طرح بهره‌مند می شوند و  3 طرح برق‌رسانی به ایستگاه‌های رادیو و تلویزیونی نیز از دیگر طرح‌هایی است که برای بهره‌برداری از این طرح‌ها بالغ‌بر 11 میلیارد ریال هزینه شده است.
در اين مراسم كه با حضور نماينده ولي فقيه در استان مركزي، استاندار ، مديران كل دستگاه هاي اجرايي، رئيس مركز سيماي استان ها، قائم مقام معاونت توسعه وفناوري رسانه  ملي،مديران كل ستادي  حوزه فني ، برنامه سازان و هنرمندان برگزار شد،قرباني جم ، مديركل مركز، گزارشي اجمالي از وضعيت مركز بيان و اهميت 24 ساعته شدن شبكه هاي استاني را تبيين و ظرفيت هاي گسترده شبكه آفتاب را تشريح كردد. او با قدرداني از  رئيس سازمان و معاون اموراستان ها اين اقدام را حركت جهادي همكاران در عرصه جنگ نرم برشمرد.
درادامه آيت الله دري نجف آبادي نماينده ولي فقيه در استان از كاركنان رسانه ملّي و شبكه استاني مركزي به خاطر راه اندازي 24 ساعته شبكه استاني قدرداني كرد.
استاندار مركزي هم با برشمردن ويژگي هاي استان مركزي،  قدمت تاريخي و فرهنگ كهن استان را مزيت استان دانست و 24 ساعته شدن شبكه آفتاب را بهترين فرصت در زمينه معرفي تمدن، و مزيت هاي استان مركزي ارزيابي كرد.
دكتر فاطمي، رئيس مركز سيماي استانها  24 ساعته شدن شبكه را اقدام انقلابي بسيار خوبي دانستند كه بدون حمايت و همفكري مسئولان و نخبگان استان و نمايندگان استان به نتيجه نمي رسيد و با توجه به 24 ساعته  شدن شبكه و براي توليد برنامه هاي كيفي نياز به حمايت هاي بيش از گذشته دارد و با توجه به شرايط ويژه اي كه وجود دارد و رقابت و جنگ رسانه اي در جهان كنوني امواج صداوسيما معادلات جهاني را تغييرمي دهد رسانه ملي با بودجه هاي اندكي كه دارد نمي تواند همه نيازهاي اين عرصه را فراهم كند.
در ادامه مهندس فهمي قائم مقام معاون توسعه وفناوري رسانه گفت:همكاران ما در صداوسيما با كمك نيروهاي دانشگاهي و شركت هاي دانش بنيان وابستگي به سامانه هاي فني را به حداقل رسانده اند و 80 درصد تجهيزات و نيازمندي هاي فني براي راه اندازي و توسعه شبكه ها را در داخل كشور تامين مي شود.
مهندس فهمي در ادامه يكي از اهداف سازمان را تبديل فرمت از   sd  به hd  دانست و گفت: نزديك به 80 درصد كشور هم اكنون تحت پوشش شبكه هاي زميني است .
مهندس منصوري رئيس مجمع نمايندگان استان هم با  تشكر از تلاش مجموعه همكاران شبكه آفتاب، اين شبكه را رسانه اي  رو به پيشرفت دانست .
اين مراسم با تجليل برنامه سازان و همكاران موفق واحدهاي مختلف مركز و رونمايي از تمبر يادبود 24 ساعته شدن به پايان رسيد .

.