سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

آغاز رسمی پیش تولید سریال ملی سنجر خان - صفحه محتوایی خبر

 

 

آغاز رسمی پیش تولید سریال ملی سنجر خان

آغاز رسمی پیش تولید سریال ملی سنجر خان


رییس مرکز سیمای استان‌های رسانه ملی در مراسم آغاز بکار پیش تولید سریال ملی سنجر خان که در موزه مردم شناسی سنندج برگزار شد گفت از ظرفیت بالای فرهنگی کردستان باید در ساخت این سریال ملی استفاده شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، فاطمی افزود :با توصیه‌ها و تاکید رهبر معظم انقلاب سریال‌های فاخر در باره‌ی مفاخر اقوام مختلف کشور در دست ساخت است و در این راستا سال گذشته ۲۴۰ قسمت سریال فاخر از جمله سریال‌های جلال و بانوی سردار بر روی آنتن ملی پخش شد.
وی گفت :امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۰ خورشیدی بتوانیم سریال‌های فاخر سنجر خان، امیرنظام گروسی و مستوره‌ی اردلان که از مفاخر کرد‌ها و ایران هستند را به سرانجام برسانیم.
استاندار کردستان نیز در این مراسم گفت: قهرمانانی نظیر سنجرخان و دیگر نامآوران ایران و کردستان باید در قالب سریال و برنامه‌های سینمایی و تولیدات رسانه ملی به مردم معرفی شوند تا مردم با رشادت‌ها و تاثیرات آن‌ها در تاریخ این مرز و بوم بیشتر آشنا شوند.
وی تاکید کرد: تمامی هزینه‌های مورد نیاز برای تولید این سریال فاخر پیش‌بینی شده و از این نظر هیچگونه مشکلی نداریم
محمد حسین لطیفی کارگردان سریال فاخر سنجرخان هم در این مراسم وعده داد که اگر پیش تولید این سریال در مدت سه تا چهار ماه آینده به انجام برسد فیلم برداری و تولید سریال سنجر خان ۶ تا ۸ ماه بیشتر طول نخواهد کشد.
وی افزود فیلم سنجرخان باید در ابعاد بین المللی ساخته شود تا بتوان شخصیت این بزرگ مرد کرد را به خوبی به تمامی مردم مناطق کردنشین دنیا معرفی کرد.
فیلم نامه این سریال توسط مرحوم ضیاءالدین دری تهیه شده است .
تهیه کنندگی و نظارت کیفی این سریال نیز به ترتیب برعهده‌ی حسین جلالی و دکتر قطب الدین صادقی از هنرمندان مطرح کرد است
سنجر خان وزیری ملقب به سردار اکرم پس از مبارازات بی وقفه در مقابل تجاوز گری‌های روس و انگلیس در ایران، با دسیسه انگلیسی‌ها در سال ۱۲۹۵ خورسیدی در روز عاشورا به درج رفیع شهادت رسید.