سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

آغاز ساخت مستند خانواده شهیده فاطمه نیک در جزیره هرمز - صفحه محتوایی خبر

 

 

آغاز ساخت مستند خانواده شهیده فاطمه نیک در جزیره هرمز

آغاز ساخت مستند خانواده شهیده فاطمه نیک در جزیره هرمز

صداوسیمای مرکز خلیج فارس، تولید مستند روایتی از ام الشهدای جزیره هرمز را با نام «خانواده شهیده فاطمه نیک» کلید زد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، در مراسمی‌با حضور مدیرکل صداوسیمای مرکز خلیج فارس، نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس و استاندار هرمزگان، مراحل تولید مستند روایتی «خانواده شهیده فاطمه نیک» آغاز شد.
شهیده فاطمه نیک به ام الشهدا معروف است، از خانواده این زن مقاوم ۹ شهید تقدیم انقلاب شده است.
تهیه کننده و کارگردان این مستند گفت: این مستند به سفارش صداوسیمای مرکز خلیج فارس در مدت سه ماه ساخته می‌ شود. در این مستند ۵۰ دقیقه‌ای زندگی شهیده فاطمه نیک به طور کامل بازسازی داستانی می‌ شود.
سال۹۷ نیز مستند «نبرد ۲۱» به سفارش مرکز خلیج فارس تولید و در کشور با اقبال روبرو شد و مردم با ناگفته‌ های جنگ در خلیج فارس و شهادت شهیدان دارا و رئیسی از شهدای هرمزگان بیشتر آشنا شدند.
استاندار هرمزگان در این مراسم از صداوسیمای مرکز خلیج فارس به دلیل ساخت این مستند فاخر و ارزشمند قدردانی کرد.
فریدون همتی گفت: هنرمندان زیبایی‌ های دفاع مقدس را به تصویر کشیدند و مردم ایران و جهان با این فداکاری‌ها آشنا شدند و امروز هم کارگردانان و نویسندگان روایتگر این مجهادت‌ ها هستند.
نماینده، ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نیز گفت: ساخت این مستند ارزشمند نیازمند حمایت همه جانبه مسئولان است تا مردم با اسوه‌ های فرهنگ ایثار و شهادت و مجاهدت بیشتر آشنا شوند.
حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده افزود: از طریق هنر بهتر می‌توان حقایق دفاع مقدس را برای نسل‌ های بعد بازگو و منتقل کرد.
وی گفت: امروزه صداوسیما یک تنه در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمنان و گسترش فرهنگ شهادت ایستاده است که باید از مسئولان و هنرمندان این سازمان قدردادنی کرد.
سردار اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان هم گفت: سال گذشته در کنگره هزار و ۵۰۰ شهید استان هرمزگان آثار خوبی فرستاده شد که تلاش می‌ شود با همکاری صداوسیمای خلیج فارس این آثار ثبت و ضبط شود و اثر فرهنگی ماندگار تولید شود.
مدیرکل صداوسیمای مرکز خلیج فارس هم در جمع مردم جزیره هرمز گفت: پرداختن به شهدا و جبهه و جنگ از رسالت‌ های کاری صداوسیماست.
مهران جلایی هدف از ساخت مستند شهدا در هرمزگان را نشان دادن نقش آفرینی‌ های جوانان این استان در طول هشت سال دفاع مقدس دانست. وی گفت: تلاش می‌کنیم تا بعد از ساخت این مستند، هر سال یک یا چند مستند را درباره شهدای والا مقام استان هرمزگان تولید کنیم.
شهیده فاطمه نیک مادر سه شهید علی، غلام و محمد گلزاری است. این شهیده در حادثه سال۱۳۶۶ در مکه مکرمه به شهادت رسید.