جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

آغاز پخش 20 ساعته شبکه افلاک - صفحه محتوایی خبر

 

 

آغاز پخش 20 ساعته شبکه افلاک


مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان گفت: برای خلق فرصت بیشتر جهت جذب گروه‌های مخاطب ساختار برنامه ها را تغییر دادیم.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز لرستان، فتاح کمری در مراسم آغاز پخش 20 ساعته شبکه افلاک افزود: در حال حاضر در عصر انفجار اطلاعات و ارتباطات مواجهیم و تحولات شگفت‌انگیزی در جامعه جهانی در حوزه ارتباطات در حال وقوع است و این دگرگونی‌ها زندگی بشر را دگرگون کرده است.

مدیر کل صداوسیمای مرکز لرستان با بیان اینکه دسترسی به ارتباطات از طریق فناوری‌های جدید مشهود است، اظهار کرد: جنگ سرد و رسانه‌ای در حال وقوع است و تمام شبکه‌های دنیا برای تسخیر افکار عمومی و تاثیرگذاری آن در جنگ دست به دست هم داده‌اند.

کمری با اشاره به اینکه تحولات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تابعی از رسانه‌ها هستند، متذکر شد: حضور در این عرصه پیچیده فرهنگی و جنگ رسانه‌ای لازم بوده که باید مدیریت و هدفگذاری شود.

alt

وی با بیان اینکه 130 شبکه رادیویی و تلویزیونی، استانی، ملی و فراملی در کشور وجود دارد، اظهار کرد: این شبکه‌ها تاثیرات عظیم و شگرف در عرصه‌های فرا ملی داشته و امروز پدافندی عمل نمی‌کنیم بلکه آفندی عمل می‌کنیم.

کمری بیان کرد: 33 شبکه استانی روی دو ماهواره ایران صدر و آسیا صدر تحت پوشش هستند.

وی با بیان اینکه به منظور عقب نماندن از قافله بر آن شدیم که تولیدات را از لحاظ کمی و کیفی افزایش دهیم تصریح کرد: به مناسبت سوم خرداد شبکه افلاک را 20 ساعته خواهیم کرد.

فتاح کمری یادآور شد: طرح مشکلات، بررسی مزیت‌ها، استعدادها و توانمندی‌های لرستان و بهره مندی هر چه بیشتر از فرصت‌های رسانه‌يی، فیلم، مستند، انیمیشن و... در دستور کار داریم و بر اساس آخرین تحقیقات بیشترین مخاطب تلویزیون مخاطبان نمایش و سرگرمی هستند.

وی با بیان اینکه امروز در شورای فرهنگ عمومی رسانه به عنوان یک ابزارقدرتمند و با ضریب بالا در اختیار مردم استان قرار می گیرد بیان کرد: 16 شبکه تلویزیونی و 11 شبکه رادیویی در استان به صورت دیجیتالی داریم که این شبکه ها به 24 شبکه تلویزیونی خواهد رسید.

کمری گفت: برای رقابت بیشتر نیاز است از لحاظ کمی و کیفی تولیدات را افزایش تا حضور بیشتری در میان مخاطبان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه به منظور معرفی توانمندی‌ها، جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و گردشگری لرستان 30 استان را به لرستان دعوت کردیم یادآور شد: برای خلق فرصت بیشتر جهت جذب گروه‌های مخاطب ساختار برنامه ها را تغییر دادیم و 1/5 ساعت برنامه زنده را در نظر گرفته تا مسؤولان و کارخانجات و دیگر اقشار مردم برای معرفی توانمندی‌ها و کارهای خود از این فرصت استفاده کنند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان بیان کرد: خلق فرصت برای هنرمندان بومی در حوزه نمایش، تئاتر و انیمیشن در نظر گرفته شده و برنامه های و تولید برنامه ها از 13 به 20 ساعت خواهد رسید.

کمری با اشاره به اینکه صداوسیمای مرکز استان به سیستم SNG نیاز ضروری دارد یادآورشد: برای برخی برنامه ها SNG را از تهران تامین می کنیم.

alt