جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

آغاز پیش تولید مجموعه  پویانمایی شهید  بابا نظردر  مرکز خراسان رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

آغاز پیش تولید مجموعه  پویانمایی شهید  بابا نظردر  مرکز خراسان رضوی

پیش تولید پویانمایی 26 قسمتی شهید نظر نژاد( بابانظر) پس از انجام مراحل پژوهش، تحقیق و نگارش با حضور مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی و اصحاب رسانه ها و سایت های خبری استان در واحد انیمیشن صدا و سیمای خراسان رضوی به کارگردانی و تهیه کنندگی محمود سلطان پور آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین علی نهاوندی با اعلام این خبر، اظهار داشت: این پروژه 26 قسمتی که بخشی از زندگی یکی از حماسه سازان دفاع مقدس، سردار شهید بابا نظر  را روایت می کند در طول  سه سال به پایان خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه یکی از سیاست های سازمان صدا و سیما پرداختن به موضوع زندگی اسطوره ها و حماسه سازان دفاع مقدس است که برای نوجوانان و جوانان الگوی بسیار مناسبی هستند، تصریح کرد: به همین دلیل صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی از چند سال گذشته در این زمینه گام هایی از جمله تولید  پروژه های پویانمایی حماسه یک دلاور ( زندگی سردار شهید کاوه) و قصه بهمن(زندگی  سردار شهید صیاد شیرازی) برداشته است.

نهاوندی با بیان اینکه در سال های آینده استان خراسان رضوی می تواند یکی از قطب های پویانمایی کشور محسوب شود، افزود: در سال های گذشته میانگین تولید برنامه های انیمیشن در استان حدود 30 دقیقه در سال بود که خوشبختانه در سال 90تولید این برنامه ها به بیش از هشت ساعت در سال  رسیده است و با توجه به توانمندی های استان می توانیم این صنعت را در خراسان رضوی رشد دهیم.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی با اشاره به اینکه پویانمایی به عنوان یک صنعت جدید و بسیار تأثیر گذار می تواند جایگاه خوبی بین جوانان پیدا کند،  گفت:  دنیای رسانه ای انحصاری نیست بلکه باید ظرفیت رقابتی ایجا کرد و  بسترهای مناسب تولید انیمیشن را فراهم کرد. در همین راستا برای خرید فیلم نامه های قوی درمورد زندگی شهدا ومفاخر استان اعلام آمادگی می کنیم و با نام خود صاحب اثر، تولید خواهیم کرد و دست تمام کسانی را که در این زمینه و تولید این آثار با ما همکاری کنند و از این آثار حمایت کنند را به گرمی می فشاریم.

محمود سلطان پور کارگردان و تهیه کننده مجموعه بابا نظر با اشاره به اینکه  تولید بزرگترین انیمیشن دفاع مقدس کشور در26 قسمت 22 دقیقه در دست تولید است، گفت:  مجموعه انیمیشن شهید بابا نظر بر گرفته از کتاب خاطرات این شهید است  که به همت  یکی از نویسندگان دفاع مقدس در 18 فصل 500 صفحه ای تدوین ودر سال گذشته  همزمان با هفته دفاع مقدس طی مراسمی رونمایی شد.  وی افزود: اکثر وقایع  این پویا نمایی  به صورت رئال و خروجی نهایی به صورتHD  خواهد بود. .

گفتنی است سردار سرتیپ پاسدار شهید بابا نظر یکی از حماسه سازان دفاع مقدس بود که  بر اثر عوارض ترکش های زیاد در بدنش ظهر روز هفتم مرداد ماه سال 1375به ملکوت اعلا پیوست و در بهشت رضا (ع) مشهد در کنار همرزمان شهیدش به خاک سپرده شد. یادش گرامی باد.

alt

alt