سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

افتتاح ایستگاه تلویزیونی دیجیتال زهان در خراسان جنوبی - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح ایستگاه تلویزیونی دیجیتال زهان در خراسان جنوبی

با افتتاح این ایستگاه حدود 3 هزار نفر از مردم شهر زهان، روستاهای پایهان، شیرخند، کبودان و زردان از 39 شبکه تلویزیونی و رادیویی دیجیتال بهره مند شدند.

افتتاح ایستگاه تلویزیونی دیجیتال زهان در خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی مرکز  خراسان جنوبی،  این ایستگاه در مراسمی با حضور مدیرکل صدا و سیمای استان،فرماندار زیرکوه، امام جمعه زهان و جمعی از مسئولان و مردم  شهرستان  زیرکوه به بهره برداری رسید.
مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی در مراسم بهره برداری این ایستگاه دیجیتال گفت: با افتتاح این ایستگاه تلویزیونی دیجیتال حدود 3 هزار نفر  از مردم شهر زهان، روستاهای پایهان، شیرخند، کبودان و زردان از 19 شبکه تلویزیونی دیجیتال و 20 شبکه رادیویی بهره مند شدند. محمد ثقفی افزود: ایستگاه تلویزیونی دیجیتال زهان زیرکوه، بیستمین  ایستگاه در خراسان جنوبی  است  که  با افتتاح آن،هم اکنون 79.6 درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه های تلویزیونی دیجیتال  هستند..
وی گفت: برای راه اندازی این ایستگاه 180 میلیون تومان  هزینه  شد که 130 میلیون تومان آن را سازمان صدا و سیما تأمین کرد و مابقی  از محل اعتبارات شهرستان زیرکوه پرداخت شد.
مدیرکل صدا و سیمای استان افزود: با راه اندازی 66 ایستگاه تلویزیونی دیگر، پوشش دیجیتال خراسان جنوبی  به مرز 90 درصد خواهد رسید.
ثقفی گفت: برای راه اندازی هر ایستگاه دیجیتال حدود 220 میلیون تومان اعتبار نیاز است که چنانچه زیرساخت ها از قبیل ساختمان، محوطه، حصارکشی و افزایش انشعاب برق توسط دستگاه های استان آماده شود، تجهیزات فنی که درصد زیادی از هزینه ها را در پی خواهد داشت توسط سازمان صدا و سیما تأمین خواهد شد.