جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح ایستگاه تلویزیونی متوسط قدرت و فرستنده دیجیتال شاهرود - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح ایستگاه تلویزیونی متوسط قدرت و فرستنده دیجیتال شاهرود

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان در دهمین روز از دهه فجر با حضور دکتر کاظم جلالی نماینده مردم شریف شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس و رییس مرکز پزوهش های اسلامی مجلس شورای اسلامی، دکتر رهی استاندار سمنان، منتظر حجت مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان، بندر آبادی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود ایستگاه متوسط قدرت تلویزیونی شاهرود و همزمان با آن فرستنده دیجیتال DVB-T شهر شاهرود افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

در آیین افتتاح عبدالمحمد منتظر حجت مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان ضمن توضیحاتی در خصوص این فرستنده به استاندار و همراهان گفت: این سامانه قادر است علاوه بر پوشش هجده شبکه تلویزیونی، 16 شبکه رادیویی را نیز در شاهرود و حومه پوشش دهد.

وی افزود: این سامانه شامل دو دستگاه فرستنده دیجیتال با قدرت 400 وات بر روی باند UHF کاناهای 40 و 46 است. منتظر حجت بیان داشت مردم شاهرود می توانند با داشتن یک دستگاه ست تاب باکس شبکه های ذکر شده را با کیفیت عالی و دیجیتال دریافت کنند.

alt

در این مراسم عبدالحسین حسینیان معاون فنی صدا و سیمای مرکز سمنان ارتفاع دکل خود ایستای این سامانه را 120 متر دانست و گفت: این دکل  مجهز با سیستم آنتن دیجیتال و آنالوگ UHF است.

وی اظهار داشت: تاسیسات این ایستگاه شامل سالن فرستنده، اتاق های مونیتورینگ، اپراتور ، ژنراتور، پکیچ و سالن منابع گازوئیل و آب است.

قابل ذکر است با افتتاح این فرستنده 155 هزار نفر درشهر شاهرود، شهرک های اطراف و روستاهای جنوب و جنوب غربی شاهرود از جمله، رویان، دیزج، کلاته خان، قلعه شوکت، تل، بدشت، یونس آباد و مغان می توانند از خدمات این فرستنده بهر مند شوند.

این پروژه مصوب دور دوم سفر هیئت محترم دولت به استان سمنان بوده و سهم استانی این پروژه 6000 میلیون ریال و سهم اعتبارات ملی آن هم 6000 میلیون ریال (شامل خرید تجهیزات فرستنده، دکل، دیزل ژنراتور، پکیچ و..) بوده است.