سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

افتتاح ایستگاه فرستنده تلویزیونی دیجیتال شهر رامیان - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح ایستگاه فرستنده تلویزیونی دیجیتال شهر رامیان

ایستگاه فرستنده تلویزیونی دیجیتال شهر رامیان صبح امروز با حضور استاندار، نماینده مردم رامیان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار رامیان و مدیر کل، معاونین و مدیران صدا و سیمای مرکز گلستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی مرکزگلستان، استاندار گلستان در مراسم افتتاحییه این ایستگاه فرستنده دیجیتال با اشاره به خدمات رسانه ملی گفت: صدا و سیما می تواند قطب دانشگاهی در کشور معرفی شود.

صادقلو افزود: با توجه به استفاده آحاد مختلف مردم از برنامه های شبکه های این رسانه ملی، باید با برنامه ریزی مناسب و جامع از این امکانات نهایت استفاده را ببرد.

در ادامه این افتاحییه صابری نماینده مردم رامیان در مجلس شورای اسلامی گفت: گلستان با وجود مشاهیر، علما، بزرگان پتانسیل بسیار بالای تهیه برنامه های مختلف برای پخش از شبکه های سراسری و معرفی آنها به مردم استان های مختلف کشور دارد.

مدیر کل صدا و سیمای گلستان، هدف از افتتاح این فرستنده را پوشش مطلوب شبکه های دیجیتال برای مردم این منطقه دانست و گفت: با وجود مشکلات متعدد به منظور سیگنال دهی دیجیتالی برای مردم ولایتمدار در این منطقه، این سامانه باهمت و تلاش استاندار و مسئولان شهرستانی و همکاران حوزه معاونت فنی مورد بهربرداری قرار گرفت.

alt

مقدسی اظهار كرد: به عقیده صاحب‌نظران و نظریه‌پردازان، رسانه‌های جمعی، به خصوص تلویزیون، نقش مهمی در زندگی مردم ایفا می‌كنند. وی گفت: امروزه  مدیریت افكار امر بسیار مهمی شمرده می شود و می بایست بن‌بست فكری در ایران، به فراموشی سپرده شود و با گسترش برنامه‌ها، افكار را نیز گسترش داده و شاهد ترقی بیش از پیش جامعه باشیم.

وی با اشاره به شاخص‌های مهم برای بررسی عملكرد این رسانه جمعی، افزود: فرصت دیجیتال و آمادگی الكترونیكی، از مهم‌ترین مقوله‌های قابل بحث در این زمینه می‌باشد كه با تمهیدات صورت گرفته، در صدد پیمودن گام‌های بلندی در این زمینه هستیم.

وی در ادامه، یادآور شد: با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال و بعد از ماه‌ها بحث و بررسی كارشناسانه مردم استان می توانند با نصب گیرنده‌های دیجیتالی، 20 شبکه تلویزیونی و 22 شبكه رادیویی را دریافت کنند .

مدیر کل صدا و سیمای گلستان با اشاره به افزایش تعداد استودیو‌ها و مراكز سیار در استان، تأكید كرد: با افتتاح این ایستگاه دیجیتال در رامیان نیز 150 ایستگاه و 640 فرستنده دیجیتال نیز برای پوشش در سراسر استان باقی مانده است.

در ادامه این مراسم، مقدسی  گفت: با توجه به اینكه مسئله دیجیتالی شدن شبكه‌های تلویزیونی در رأس امور سازمان صدا و سیما قرار دارد، دور ماندن از این تکنولوژی، بزرگ‌ترین عقب‌ماندگی استان‌ها به‌شمار می‌رود.

مقدسی بیان کرد: در چند ماه آینده 2 فرستنده جدید هم افتتاح خواهد شد که با افتتاح این فرستنده ها پوشش دیجیتال در استان نزدیک به 90 درصد خواهد رسید.

سامانه دیجیتال TS1 و TS2 ایستگاه تلویزیونی شهر رامیان با توان 50 وات به ترتیب روی کانال های 25 و 31 قابلیت سیگنال رسانی 20 شبکه تلویزیونی شبکه های اول، دوم، سوم، چهارم، تهران، خبر، استانی، قرآن، آموزش، مستند، آی فیلم، نمایش، ورزش، پویا، بازار، شما، العالم و پرس تی وی و سلامت و تماشا و 22 شبکه رادیویی ایران، پیام، جوان، ورزش، معارف، قرآن، فرهنگ، سلامت، تهران، آوا، اقتصاد، نمایش، فصلی، صدای اسلام، صدای آشنا، عربی، کتاب، دانش، تلاوت، گفتگو، ترکمن و گلستان با کیفیت بالا را دارد.