سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح ایستگاه ماهواره ای قرناق مرواه تپه استان گلستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح ایستگاه ماهواره ای قرناق مرواه تپه استان گلستان

افتتاح ایستگاه ماهواره ای قرناق مرواه تپه استان گلستان

 

طی مراسمی با حضور قائم مقام و معاونین صدا و سیمای استان گلستان، فرماندار وجمعی از مسئولین شهرستان مراوه تپه ایستگاه ماهواره ای روستای قرناق از توابع شهرستان مرواه تپه استان گلستان به طور رسمی افتتاح شد.

 به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، قائم مقام صدا و سیما در آیین افتتاح این سامانه گفت: مردم این شهرستان همواره در صحنه های مختلف تاریخی، حماسی، ملی، دینی، مذهبی، اجتماعی، سیاسی و دوران دفاع مقدس حضور فعال داشته و این حضور، استحکام پایه های نظام جمهوری اسلامی ایران را به همراه داشته است.

پایین محلی نیز در این آیین افزود: این ایستگاه  با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان راه‌اندازی شده و با راه اندازی این ایستگاه 700 نفر از فرستندههای دیجیتال برخوردار می شوند.

وی اظهار داشت: با راه اندازی این سامانه، امکان دریافت19 شبکه تلویزیونی و 22 شبکه رادیویی برای ساکنان  روستای قرناق فراهم شده است.

فرماندارشهرستان مراوه تپه نیز افتتاح سامانه دیجیتالی فرستنده های رادیویی و تلویزیونی را از درخواست‌های مردم این روستا برشمرد و گفت: این مهم با تلاش های مسئولان صدا و سیمای مرکز و برخی از خیران تحقق یافت.

تاجی نیز با بیان اینکه تلاش های زیادی برای تاسیس این سامانه صورت گرفته گفت: بخش فرهنگ بخشی حساس و مهم است که همه مردم و مسئولین باید برای توسعه آن تلاش کنند.

وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از مدیرکل و مدیران صدا و سیما در راه اندازی این ایستگاه یادآور شد: دریافت تصاویر با کیفیت بالا و تنوع برنامه ای، بهترین راه برای جلوگیری از گرایش مردم به استفاده از ماهواره است، که می تواند نقش ویژه ای در جلوگیری از تهاجم فرهنگی داشته باشد.