جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

افتتاح ایستگاه های دیجیتال شهرستان آوج - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح ایستگاه های دیجیتال شهرستان آوج

افتتاح ایستگاه های دیجیتال شهرستان آوج

 

 آئین افتتاح ایستگاه های دیجیتال شهرستان آوج با حضور جمالی پور استاندار، عباسپور نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی، یاری رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، انبارلویی مدیر کل صدا و سیمای مرکز قزوین و علیرضایی فرماندار آوج به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، سعید انبارلویی در آیین بهره برداری از فرستنده های رادیویی و تلویزیونی گفت: برای پوشش بهتر شبکه های سراسری و استانی در استان قزوین، راه اندازی ۱۲ فرستنده در دستور کار قرار گرفته است که امروز ۶ فرستنده به بهره برداری رسیده و ۶ فرستنده دیگر نیز در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید. در تلاش هستیم با انعقاد تفاهم نامه با استانداری و تأمین اعتبارات لازم، شاهد انقلاب دیجیتالی در استان باشیم.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز قزوین ضمن اشاره به توسعه و پوشش دیجیتال شهرستان آوج از سال 93 تا 99 افزود: شهرستان آوج با جمعیتی معادل 43787 نفر توسط 28 ایستگاه ماهواره‌ای تحت پوشش شبکه‌های صدا و سیما قرار دارد که طی سال های 93و94 دو ایستگاه گرمک و آبگرم از فرستنده آنالوگ به دیجیتال تغییر پیدا کرد. با ادامه این روند در سال 96 نیز 14 ایستگاه دیگر شهرستان با جمعیتی معادل 24192 نفر، تحت پوشش فرستنده دیجیتال قرار گرفتند که با افزایش 55 درصدی، پوشش دیجیتال شهرستان به حدود 80 درصد افزایش پیدا کرد.

در مراسم افتتاح این فرستنده ها در مجموع 6 ایستگاه (سنگاوین، چاه برف، دانک، منصور، نصرت آباد، کامشکان) با جمعیت 1809 نفر (4 درصد جمعیت شهرستان) نصب و راه‌اندازی شد.

گفتنی است فرستنده دیجیتال شهرستان آوج شبکه های تلویزیونی (یک،دو، سه ،چهار، تهران ،خبر، آموزش ،قرآن ،سلامت، نسیم، مستند، نمایش، افق، آی فیلم، پرس تی وی، ورزش، پویا، استانی و رادیو نمای استانی و ۱۷ رادیوی ملی و یک رادیوی استانی) را تحت پوشش خود دارد.